D’Antoni poprowadzi Rockets

Nie mamy obrony? Who cares!
Nie mamy obrony? Who cares!

Były asystent Bretta Browna w Sixers oraz ex coach Phoenix Suns, New York Knicks i Los Angeles Lakers – Mike D’Antoni został wybrany nowym szkoleniowcem Houston Rockets. Najsłabsza drużyna play off na Zachodzie zdecydowała się na takie rozwiązanie oferując D’Antoniemu trzyletnią umowę z możliwością przedłużenia jej na kolejny, czwarty sezon. Coach D. zastąpi J.B. Bickerstaffa.

Rockets przesłuchali aż 12 różnych trenerów i nie zdecydowali się m.in. na ponowny angaż Jeffa Van Gundy’ego a stawiając na 65-letniego trenera, który słynie z zamiłowania do ofensywy *up-tempo offense, 7 seconds or less. Sternicy Rockets jednak dmuchają na zimne i przy ofensywnych zamiłowaniach coacha D. zaangażowali również trenera-asystenta i specjalistę od obrony – Jeffa Bzdelika z Memphis Grizzlies oraz drugiego asystenta – Roy’a Rogersa z Washington Wizards.

D’Antoni podczas 881 gier sezonu zasadniczego wygrał 52% spotkań, 455. W play off 2005 i 2006 – będąc trenerem Suns – osiągał swoje największe sukcesy, dwukrotnie kończąc play off na finale konferencji.

Komentarze do wpisu: “D’Antoni poprowadzi Rockets

  1. Racja. Przesłuchali 12 kandydatów – każdy byłby lepszy od D’Antoniego! Ale Harden się ucieszy – będzie mógł holować piłkę przez 100% czasu i rzucać, rzucać, rzucać… No i nikt nie będzie miał pretensji, że nie broni. Bo z całym szacunkiem dla zatrudnionych asystentów – nic nie będą mieli do powiedzenia.

 1. Myślę, że dopóki tam będzie Harden to nic im nie pomoże :)

 2. Po co te gadki?
  Facet zrobil świetna prace w Suns, a z byle czego w LAL nikt by nie ogarnal wyniku. ..
  Bardzo dobry trener, który ma poważanie.
  W HOU problem to Harden – świetny atak 0 obrony!
  Zamiast pozbywać się DH (co widać jest przesadzone) powinni prze handlować Brodacza np. Do 76ers lub LAL za nr 1 lub 2 draftu plus 2 zawodnikow:) dobry ruch dla Rakiet!!!

  1. Harden to jest gracz kalibru MVP, a jego braki w obronie są przesadzone. Nie jest dobrym obrońcą, ale nie jest też czarną dziurą jak sięgo często przedstawia.

  2. W Suns pracował 10lat temu. Franciszek Smuda jak obejmował kadrę to też 14lat wcześniej awansował z Widzewem do LM.

 3. Harden to dobry koszykarz, ale ewidentnie robi siarę w druzynie. Reakcja kolegów po ostatnim game winnerze mówiła wszystko. Jest nielubiany i tyle

 4. Dokladnie, w Huston nie ma zadnej chemii, awsportach zespolowych to tez jest wazne.Swoja droga ciekawe gdzie wyladuje Howard.

 5. Czy najsłabsza drużyna PO to bym się zastanawiał :) Memphis przegrali do zera i tym samym można mniemać, że to oni powinni dostać to miano :)

  1. Ok, ale jakim składem dysponowali Grizz, przecież nie licząc Zibo to była 4 piątka.

  2. no czyli to Grizzlies byli najsłabszą ekipą Zachodu :)

Comments are closed.