Wrzuta dnia : 91 punktów tureckiego nastolatka

91 punktów i 28 zbiórek to niedzielny dorobek Omera Yurtsevena, 17-letniego centra , który zdobył  dużą większość ze 115 swojej drużyny. 34/49 to skuteczność Omera z gry , przy tym trafił on też 5 trójek. W Yurtsevenie już dziś upatruje się topowego (top 25) rekruta draftu 2017

Środkowy (213 cm wzrostu i 104 kg wagi) należy do grona graczy Fenerbahce, świeżo upieczonego wicemistrza Euroligi, którzy w weekend ograli 9 Eylul Basketbol Ihtisas. Poniżej znajdziecie kilka informacji o nim, z krótkiego raportu dla Yahoo.

Już dziś kilka uniwesytetów amerykańskich pyta o turecki talent, by móc sprawdzić jego umiejętności najpierw na parkietach NCAA, potem w NBA. W październiku podczas tournee Fenerbahce po Stanach Zjednoczonych ,z okazji serii meczów przedsezonowych NBA, zdobył on 8 pkt i 7 zb w meczu w Barclays Center przeciwko Brooklyn Nets, czym też przykuł uwagę scoutów amerykańskich.

Komentarze do wpisu: “Wrzuta dnia : 91 punktów tureckiego nastolatka

 1. Środkowy, 213 cm wzrostu, 17 lat? Z takimi warunkami to sie nie dziwię.
  Znów robi sie mega sensacje z wyczynu który może wcale nim nie być.
  Dam przykład: W mojej klasie miałem kolegę który był o pół głowy wyższy od następnego wysokiego. To wystarczyło by zdobywał 80% punktów swojej drużyny. Wystarczy że stał pod koszem i czekał na podanie lub zbiórkę z dobitką. Nie muszę chyba dodawać że drużyna z nim w składzie zawsze wygrywała?
  Dodatkowo znając realia przeciwnicy nie stawiali żadnego oporu tylko stali i sie patrzyli jak ich mija.
  Także …

  1. Trzeba było nie komentować bez oglądania filmu i np. oglądania sposobu rzutu z dystansu. Chłopak jak na 17 lat i 213 cm swobodnie się rusza i łatwo rzuca a będąc pod skrzydłami trenera Obradovica można się wiele nauczyć. Pytanie ile znamy przypadków podobnych, punktowych rekordów? poza tym chłopak osiągnął ten rekord z drużyną ligową, w rozgrywkach do lat 18. No i to nie była jakaś miazga typu 115:5 a do 90.
   Teraz ja dodam przykład, że np. w drużynach Śląska Wrocław na przestrzeni lat grali różni gracze i najlepszy przykład z lig kadetów czy juniorów to Mirosław Łopatka. Niegdyś chłopak a dziś facet, który bił wzrostem 213 cm swoich rówieśników, budził zainteresowanie klubów NBA, ale nigdy nie udał się na camp ani nie rzucił nawet 70 punktów. Podobny przykład był z 217 cm kolosem z Pruszkowa, Cezarym Trybanskim i mimo jego zasięgu ramion oraz wzrostu nie słyszałem by punktowo tak poszalał…

  2. ale ja nie odbieram mu umiejętności. Odbieram je jego przeciwnikom ;-)

  3. Chłopak właśnie dostał angaż w uczelni Micheala Jordana czyli NC State, więc umiejętności bym mu nie odejmował

 2. Draft 2017? Za wcześnie, niech pogra z rok w NCAA to jego notowania spadną jak u Labassiera ;)

Comments are closed.