Brooklyn Nets z nowym trenerem – debiutantem

Brooklyn NetsDotychczasowy asystent Mike’a Bundeholzera z Hawks – Kenny Atkinson – obejmie od nowego sezonu stołek trenera Brooklyn Nets. 48-letni szkoleniowiec będzie kolejnym po Averym Johnsonie, P. J. Carlesimo, Jasonie Kiddzie, Lionellu Hollinsie i Tonym Brownwie, trenerem, który poprowadzi Siatki w ich brooklynskiej erze. Przez ostatnie tygodonie ekipę Nets prowadził niedoświadczony Brown, po tym jak w styczniu został zwolniony z funkcji głównego szkoleniowca Lionel Hollins.

Dla Atkinsona będzie to pierwsza praca w NBA w tej roli. Przez ostatnie cztery lata był asystentem Mike’a Budenholzera w Atlanta Hawks. Wcześniej, też przez cztery lata, współpracował jako asystent z New York Knicks. Atkinson to były gracz klubów europejskich (włoskich, francuskich i niemieckich), gdzie grywał jako rozgrywający. Potem, przed przyjściem do NBA, pracował jako asystent trenera w Paris Basket Racing. Teraz został zatrudniony przez managera – debiutanta – Seana Marksa.

W zakończonym przed kilkoma dniami sezonie zasadniczym zespół Nets z bilansem 21 zwycięstw i 61 porażek zajął 14. miejsce w Konferencji Wschodniej.

Komentarze do wpisu: “Brooklyn Nets z nowym trenerem – debiutantem

  1. nie chce mi się sprawdzać, ale pewnie poznał się z Seanem w Europie i dlatego ma robotę.

Comments are closed.