„Karabin Anderson”

plat_r_pelicanslogo2_mb_600Anthony Davis (27 pkt i 14 zb) i Ryan Anderson (29 pkt) zdominowali starcie Pels przeciwko Kings. Minionej nocy obaj wysocy w ekipie Alvina Gentry’ego zdominowali kwartę #2 wygraną przez Nowy Orlean aż 41-22. Pelikany następnie podążały w kierunku wygranej numer 25 w sezonie, wygrywając całe starcie 123-108.

Bohaterem drugiej odsłony okazał się Ryan Anderson. 'Strech four’ trenera Gentry’ego chybił tylko trzy rzuty podczas tej kwarty, zdobywając w niej aż 21 oczek. Ryan w sumie, w całym spotkaniu, trafił też 5 z 6 trójek i wykorzystał absencję topowych graczy przeciwnika.

5 dni temu Ryan również imponował formą , w starciu przeciwko Grizzlies, zdobywając 24 pkt i 14 zb.