Wrzuta dnia : rekordowy występ Anthony’ego Davisa (59)

Davis59 punktów, 20 zbiórek – to dorobek Anthonyégo Davisa – który poprowadził Pelikany do zwycięstwa nad Tłokami (111-106). Davis , który poprawił punktowy rekord sezonu DeMarcusa Cousinsa, został trzecim graczem w całej historii NBA , który zanotował 55 punktów i 20 zbiórek. Wcześniej przed nim dokonali tego Wilt Chamberlain i Shaquille O’Neal. Został również najmłodszym zawodnikiem z 59 punktami, bijąc osiągnięcie Jerry’ego Westa…

Aż 28 punktów Davisa wpadło do kosza Pistons, ze strefy podkoszowej. Jest to najlepszy punktowy występ Davisa w pomalowanym.

Wyczyn Davisa, to nie tylko rekord kariery graczy i sezonu NBA , ale również najlepsze punktowe osiągnięcie w historii Pelicans. Anthony trafił wczoraj 24 z 34 oddanych rzutów oraz czwarty raz w karierze, trafił w jednym meczu dwie trójki. Davis swoim występem na poziomie 59 punktów, pobił rekord obiektu – Auburn Hills of Palace – ustanowiony wcześniej przez LeBrona Jamesa (48 punktów w 2007 roku).

Komentarze do wpisu: “Wrzuta dnia : rekordowy występ Anthony’ego Davisa (59)

 1. Tak działa szkolenie w NBA… Gość w NCAA praktycznie nie umiał rzucać i wszyscy podawali to jako ego jedyną wadę (do poprawienia). Przypomnieć można 1/10 w finale March Madness. Teraz nie ma z tym problemu:)

  1. To nie tylko szkolenie w NBA, gracze na najwyższym poziomie potrafią się sami zmotywować do treningu swoich słabych stron.

  2. A czy DeAndre motywuje się żeby poprawić rzuty wolne?

  3. DeAndre nie ma czasu na ćwiczenie rzutów wolnych, bo robi bajceps.

  4. DeAndre czasem wygląda jakby miał problemy z policzeniem jest jest 5+5, więc motywacja do poprawy rzutów wolnych jest chyba poza kręgiem jego zainteresowań jak i możliwości :P

 2. Jakby to było takie proste to na parkiecie mielibyśmy samych strzelców. Jak to ktos mądry powiedzial. Z każdego zrobisz obrońce ale strzelca z każdego nie zrobisz.

  1. Myślisz, że jest szansa dla Hardena? Czy takiego obrońce na pokaz jak Kobe? Co jak mu się chcę to niby bronił, ale ogólnie to żart?

Comments are closed.