Bycza zmiana w Meczu Gwiazd 2016 ; Gasol za Butlera

Chicago Bulls vs Miami Heat - Game OneJimmy Butler nie wystąpi w trzecim z rzędu Meczu Gwiazd. Obrońca-skrzydłowy Chicago Bulls oraz zawodnik , który zanotował Największy Postęp podczas 69. sezonu najlepszej ligi świata doznał urazu kolana. Kontuzja jest na tyle poważna, że eliminuje Jimmy’ego na 3 do 4 tygodni z gry oraz osłabia wyraźnie drużynę, która przeżywa właśnie kryzys formy

26-letni absolwent Marquette jest pierwszym strzelcem Bulls w tych rozgrywkach, notując średnią punktową na poziomie 22.4 . Dodatkowo notuje ponad 5 zb i 4 as na mecz. W do All Star Game w Toronto został wybrany przez trenerów i jako rezerwowy.

O ile Byki straciły swojego lidera, o tyle klub nie stracił miejsca dla własnego zawodnika w Meczu Gwiazd. Adam Silver zdecydował, iż miejsce kontuzjowanego Butlera zajmie 6-krotny uczestnik koszykarskiego święta, Pau Gasol. Hiszpan notuje w tym sezonie średnie 17 pkt – 10.9 zb – 3.3 as będąc drugim najważniejszym graczem ofensywy Freda Hoiberga.

Dla Gasola, występ po stronie Wschodu w tradycjnym All Star Game, będzie drugim z rzędu od czasu przeprowadzki do Wietrznego Miasta. W poprzednim Meczu Gwiazd został wybrany do pierwszej piątki i miał okazję rywalizować ze swoim bratem – Marckiem – co było historycznym wydarzeniem (dwóch braci po przeciwnych stronach, w pierwszych piątkach dzięki ogromnej liczbie głosów m.in. z Hiszpanii).

Komentarze do wpisu: “Bycza zmiana w Meczu Gwiazd 2016 ; Gasol za Butlera

  1. ale Adam wybral zawodnika anty showmena na mecz gwiazd brawo pewno niczym mike wybije sie z osobistych i zapakuje z gory hi hi

Comments are closed.