Półmetek z Enbiej: Rookie of the Year i All-Rookie Teams 2016

karl-anthony-towns-and-kristaps-porzingis_7nw3qrpyat5515iuk1ahoc0vz

Tym razem podsumowujemy pierwszą część sezonu w wykonaniu najmniej doświadczonych zawodników. Czas na nagrodę Rookie of the Year i na najlepsze piątki debiutantów tego sezonu.

Lordam: Trudny wybór. Tak naprawdę mamy 3 rookie, którzy są w stanie wygrać tę nagrodę. Jahlil Okafor z miejsca stał się najlepszym zawodnikiem dołujących Sixers, Kristaps Porzingis momentami olśniewa manewrami podkoszowymi oraz walką na tablicach, a Karl Anthony-Towns wydaje się być najbardziej 'dojrzały’ z perspektywy gry w NBA. Swoją statuetkę dałbym właśnie jemu, a tuż za nim na tej samej pozycji Łotysz wraz z Okaforem.

Paweł Mocek: Karl-Anthony Towns. Tegoroczny draft dał nam kilku graczy, którzy już teraz wykazują potencjał na co najmniej All-Star Game i to właśnie środkowy Minnesoty Timberwolves najbardziej mnie przekonuje. Jego repertuar zagrań pod koszem jest bardzo duży, a jeśli dodamy do tego, że okazjonalnie cofa się za obwód i stamtąd też jest efektywny jak na tak wysokiego gracza, to nie widzę lepszego kandydata do nagrody debiutanta roku. Towns za łukiem trafił jak na razie 14 z 37 prób, co daje 37.8% skuteczności. Lepsi w tej kategorii w zespole Wolves są tylko Damjan Rudez (40%) i Adreian Payne (38.1%), jednak ci grają tylko okazjonalnie. W pierwszej połówce sezonu, Towns zdobywał średnio 16 punktów i niemal 2 bloki (w obu kategoriach drugi wśród debiutantów) oraz prawie 10 zbiórek (najwięcej wśród rookies), rzucając ze skutecznością 53.3% z gry i 85.4% z linii rzutów wolnych. 22 razy zaliczał też double-double. Od początku sezonu występuje w pierwszej piątce, w miejsce kontuzjowanego, a potem grającego dość rzadko Nikoli Pekovicia.

palnias94: Ciężki orzech do zgryzienia ale stawiam na Kristapsa Porzingisa. Na dziś może i koszykarsko i statystycznie to Okafor i Towns są lepsi, ale #ŁotyszMVP (nazwany tak przez jednego z polskich fanów Knicks, który jeśli to czyta to go pozdrawiam) ma coś, czego oi nie mają. Po pierwsze gra w drużynie która nadal spokojnie liczy się w walce o PO i gra tam fajnie. Po drugie i ważniejsze swoją grą zyskał sobie szacunek nie tylko fanów Knicks, ale też największej gwiazdy drużyny czyli Melo Anthony’ego, a tego nie zrobiło zbyt wielu. Wielka przyszłość przed nim.

Dominik Kołodziej: Kristaps Porzingis. Chyba najbardziej zagadkowa kategoria. Zeszłoroczny draft był bardzo udany i obrodził nam w graczy naprawdę wysokiego kalibru. Chcę dać tę nagrodę Łotyszowi za całokształt, za drogę, którą musiał przebyć podczas okresu przygotowawczego, aby być gdzie teraz jest. Oczywiście będzie musiał udowodnić swoją dobrą dyspozycje w drugiej połowie sezonu, bo za plecami już czają się Okafor i Towns. Zespół Porzingisa cały czas jest w walce o play-offy i myslę, że będzie to kluczową sprawą przy rozdzielaniu tej nagrody.

Dawid Ciepliński: Karl-Anthony Towns, choć Okafor i Porzingis są bardzo blisko i podejrzewam, że na koniec sezonu będzie bardzo ciasno w głosowaniu pomiędzy tą trójką. Dlaczego Towns? Ponieważ z tej trójki gra najrówniej od początku sezonu i podejrzewam, że gdyby Wolves mieli lepszego trenera to bardziej liczyliby się w walce o play offy.

ALL-ROOKIE 1ST TEAM

Lordam: D’Angelo Russell – Emmanuel Mudiay – Kristaps Porzingis – Jahlil Okafor – Karl Anthony-Towns

Paweł Mocek: D’Angelo Russell – Nikola Jokić – Kristaps Porzingis – Jahlil Okafor – Karl-Anthony Towns

palnias94: D’Angelo Russell – Devin Booker – Stanley Johnson – #ŁotyszMVP – Karl-Anthony Towns

Dominik Kołodziej: D’Angelo Russell – Justise Winslow – Kristaps Porzingis – Jahlil Okafor – Karl-Anthony Towns

Dawid Ciepliński: D’Angelo Russell – Devin Booker – Kristaps Porzingis – Jahlil Okafor – Karl-Anthony Towns

ALL-ROOKIE 2ND TEAM

Lordam: Kelly Oubre Jr. – Justise Winslow – Stanley Johnson – Bobby Portis – Willie Cauley-Stein

Paweł Mocek: T.J. McConnell – Emmanuel Mudiay – Devin Booker – Justise Winslow – Willie Cauley-Stein

palnias94: Cameron Payne – Kelly Oubre – Justise Winslow – Bobby Portis – Jahlil Okafor

Dominik Kołodziej: Emmanuel Mudiay – Stanley Johnson – Myles Turner – Frank Kaminsky – Mario Hezonja

Dawid Ciepliński: Emmanuel Mudiay – Justise Winslow – Stanley Johnson – Myles Turner – Willie Cauley-Stein

CONSENSUS ALL-ENBIEJ ROOKIE TEAMS (2pkt za każdy nasz wybór do 1st Team, 1pkt za wybór do 2nd Team)

1ST TEAM:

D’Angelo Russell (10pkt)
Kristaps Porzingis (10pkt)
Karl-Anthony Towns (10pkt)
Jahlil Okafor (9pkt)
Justise Winslow (6pkt)

2ND TEAM:

Emmanuel Mudiay (5pkt)
Devin Booker (5pkt)
Stanley Johnson (5pkt)
Willie Cauley-Stein (3pkt)
Nikola Jokić (2pkt, 1 wybór do 1st Team)

Komentarze do wpisu: “Półmetek z Enbiej: Rookie of the Year i All-Rookie Teams 2016

 1. Ogólnie to ma dużo komentarzy, ale niestety ze względu na brak czasu je ograniczę (ledwo znajduję czas na czytanie). Jednak tego nie mogę przemilczeć… @palnias94 & @Dominik Kołodziej brak WCS w dwóch pierwszych zespołach Rookie to plucie w twarz każdemu poważnemu kibicowi NBA. Ten gość to zdecydowany #4 wśród wszystkich rookie… przed nim są tylko KAT (na pewno), Okkafor i Krzyś (prawie na pewno), po nich jest WCS i dłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłługo nikt.
  —–
  Podsumowując, sorry ale jeżeli Wy tak na poważnie to ja uważam, że nie macie pojęcia o tym sporcie.

  1. Obejrzyj Miami i ich świeżaka. Tak daleko za resztą nie jest.

 2. Silencia narodzie, widać że mnie tu nie było, Panie, Panowie, każdy ma prawo do swojego zdania
  na spokojnie, każdy tłumaczy dlaczego widzi tego zawodnika, może tak być ?

 3. Dokładnie BigAl, Nie rozumiem ludzi, którzy jadą po drugich tylko dlatego, że mają inne zdanie.

  1. Rookie: KAT (chociaż trzymam kciuki również za Porzingisa)
   1 st team: Russell, Booker, Johnson, Porzi, KAT,
   2 st team: Mundiay, Oubre, Winslow, Okafor, WCS (żeby się nie narazić :) )

 4. Po pierwsze to ja po nikim nie pojechałem. Przyznaje, że ostatnie zdanie mogłem sobie darować, ale ogólnie nikomu nie pojechałem, a jeżeli koledzy są urażeni to najmocniej przepraszam. Nie zmienia to jednak faktu, że bardziej skupili się niektórzy zamiast na aspekcie sportowym mojego posta to na interpersonalnym. Szkoda. BTW. @Al wyborów do top team #1 i #2 nikt nie motywował.
  ————
  Tak czy siak WCS jest top 5 rookie i powinno być dla niego miejsc chociaż w top team #2.

  Nie znajduję ŻADNEGO sensownego argumentu żeby go tam brakowało. Dziękuję.

Comments are closed.