Dokument na wieczór: Wilt Chamberlain – legenda NBA

Komentarze do wpisu: “Dokument na wieczór: Wilt Chamberlain – legenda NBA

  1. bardzo jestem ciekaw jakie by wyszły wyniki pomiarów Witla, gdyby grał dzisiaj. Dlaczego? Bo wszędzie podawane jest 7-1 ale bez butów (Shaq 7-0, Cousins 6-9,5 cala a Howard zaledwie 6-9). W butach miałby zapewne 7-2 lub nawet 7-3. Nie tylko sam wzrost był ważny, co fakt, że miał relatywnie krótką szyję, a to oznacza, że ramiona wyżej, niż inni zawodnicy, więc przy zasięgu ramion 7-8 to reach miał pewnie na poziomie 9-8, może 9,9, czyli prawie dotykał obręczy wyciągając rękę pod koszem. Żeby to lepiej zobrazować to oznacza 20 cm wyżej niż Drummond Greg Monroe czy A. Davis i 25-30 cm wyżej niż J. Noah albo Al Horford którzy przecież też grają na środku.
    Niby nic w tym niezwykłego, bo przecież Rudy Gobert czy Thabeet są prawie tych samych parametrów, ale kompilacja rozmiaru, siły i atletyzmu niesamowita. Pomijając umiejętności…
    Shaq nie był największym dominatorem w NBA jak niektórzy piszą.
    Nie pamiętam teraz w którymś meczu All Stars grę otwierał własnie 50-cio letni Wilt, stojąc pomiędzy młodym Shaqiem i Ewingiem. Na filmie było widać, że jest co najmniej tak duży jak Shaq (pomimo wieku) i sporo większy od Ewinga.

Comments are closed.