Enbiej Insider – 26/07/2015

Sacramento Kings zaproponowali Peji Stojakoviciowi etat w charakterze członka zarządu. Vlade Divac poprosił swojego byłego kolegę z drużyny o zajęcie się sprawami personalnymi Króli. Koszulka z numerem „16” Stojakovicia została w grudniu wycofana przez organizację Sacramento. Decyzja zostanie prawdopodobnie podjęta we wrześniu.

– A kogo Peja miałby zastąpić? Jeden z guru świata analityków NBA i były pracownik ESPN, a obecnie główny dyrektor do spraw personalnych i analitycznych Sacramento Kings, Dean Oliver dostał zakaz pojawiania się na meczach ligi letniej i prawdopodobnie zostanie usunięty z zarządu. Dlaczego? Vlade Divac jest przeciwny używaniu analiz w rozwoju zawodników.

Shabazz Napier zostanie wytransferowany do Orlando Magic – taką informację podało Yahoo! Sports. Do Miami Heat powędruje przyszły, chroniony wybór w drugiej rundzie draftu.

– Kolejnym zawodnikiem, który dołączy do Dallas Mavericks jest skrzydłowy Jamil Wilson. W lidze letniej występował on w barwach Washington Wizards, a rok temu w październiku był częścią zespołu Phoenix Suns podczas obozu przygotowawczego do sezonu 2014-15. Jego kontrakt nie będzie w pełni gwarantowany.

Stephen Curry, Klay Thompson, James Harden, Blake Griffin, Damian Lillard, DeMar DeRozan – to kolejne nazwiska zawodników, którzy będą obecni w Las Vegas na minicampie reprezentacji USA. Według Marca Steina obóz ten nie będzie jednak skupiał się na pracy na boisku, a raczej poza nim. USA Basketball chce wytypować kandydatów na przyszłoroczne igrzyska w Rio i chce mieć werbalne potwierdzenie, którzy z zawodników byliby chętni by dołączyć do składu w 2016 roku.

Kyrie Irving rozpoczął pierwsze treningi po kontuzji kolana, którą odniósł w jednym z finałowych starć przeciwko Golden State Warriors. Rozgrywający Cleveland Cavaliers powinien powrócić do pewnej sprawności na początku obozu treningowego.

– Jeden ze zwycięzców ligi letniej w Las Vegas z San Antonio Spurs, Youssou Ndoye dołączy do drużyny na czas obozu treningowego. Kolejny sezon spędzi jednak prawdopodobnie w D-League.

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider – 26/07/2015

 1. Maurice Ndour
  Jarrid Famous
  John Jenkins
  Brandon Ashley
  Felton
  Dalembert
  Zaza
  Powell
  Charlie V.

  dobry support dla dirka, szkoda

  1. Szykuje się najwyższy pick od czasów J-Kidda, albo ewentualnie Traylora

 2. No faktycznie, po co Sacto guru analityków, przecież lepszy będzie nie znający się na tym (tak jak Divac) stary kumpel Vlade :)

Comments are closed.