Enbiej Insider – 7/07/2015

Kontrakty potwierdzone do północy czasu polskiego:

Leandro Barbosa (Warriors) – $2,5mln/1 rok
Joe Ingles (Jazz) – $4,5mln/2 lata
Mo Williams (Cavaliers) – $4,3mln/2 lata
Manu Ginobili (Spurs) – $5,7mln/2 lata
Kevin Garnett (Timberwolves) – kwota do ustalenia/2 lata
Charlie Villanueva (Mavericks) – $1,5mln/1 rok
Aaron Brooks (Bulls) – $1,1mln/1 rok
Wesley Johnson (Clippers) – $1,1mln/1 rok
Jason Smith (Magic) – $4,5mln/1 rok
Alan Anderson (Wizards) – $4mln/1 rok

Wymiana:

David Lee do Boston Celtics, Gerald Wallace do Golden State Warriors

Pozostałe informacje:

David West zdecydował się grać dla San Antonio Spurs za minimum dla weterana. Ich oferta była około 4 miliony dolarów skromniejsza od tej proponowanej przez Washington Wizards i 2 miliony dolarów mniejsza od tej przedstawionej przez mistrzów NBA Golden State Warriors. Wykorzystując opcję zawodnika z Indianą Pacers zarobiłby on 11 milionów więcej niż w drużynie Gregga Popovicha.

Mark Cuban został ukarany grzywną w wysokości 25 tysięcy dolarów za publiczne komentarze i wywiady, które potwierdzały podpisanie umów z DeAndre Jordanem i Wesleyem Matthewsem. Przedstawiciele drużyn nie mogą oficjalnie mówić o nowych kontraktach do 9. lipca, kiedy to zawodnicy będą mogli składać podpisy na swoich nowych umowach.

Wymiana na linii Cleveland CavaliersBrooklyn Nets z udziałem Joe Johnsona jest coraz mniej prawdopodobna. Od kilku dni obie strony nie dyskutowały już o transferze.

Miami Heat są około 13 milionów dolarów powyżej prowizorycznej granicy płacenia podatku od luksusu, więc chcą zmniejszyć swój payroll. Chcą oni więc wytransferować Mario Chalmersa i/lub Chrisa Andersena, nie chcąc w zamian nic. Dostępny do wymiany jest także Shabazz Napier.

Phoenix Suns próbują wymienić Markieffa Morrisa. Jego brat Marcus został już oddany do Detroit Pistons, a sam Markieff nie dogaduje się podobno z trenerem Jeffem Hornackiem.

Dante Exum odniósł podczas wczorajszego meczu ligi letniej kontuzję kostki i nie wrócił na parkiet. Po spotkaniu widziano go z ochraniaczem na kontuzjowanej kostce, jednak nie potrzebował on kul. Dalsze badania przejdzie dzisiaj.

Amar’e Stoudemire prowadzi negocjacje z Los Angeles Clippers, ale ich słaba sytuacja finansowa może uniemożliwić dojście do kompromisu.

Carlos Boozer jest podobno zainteresowany podpisaniem kontraktu z Los Angeles Clippers. Do grona drużyn, które chcą z nim podpisać umowę (Mavericks, Raptors) dołączyli także New Orleans Pelicans.

Trener Raula Neto z hiszpańskiej Murcii powiedział, że jego dotychczasowy podopieczny dołączy tego lata do Utah Jazz.

Niektóre drużyny mogą być zainteresowane Carlosem Delfino. Poczekają one jednak na jego występy podczas Igrzysk Panamerykańskich, które zaczną się w tym tygodniu w Kanadzie.

Oferta Houston Rockets przedstawiona Sergio Llullowi wynosiła 13,1 milionów dolarów za trzy lata gry.

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider – 7/07/2015

  1. To się rakiety wysiliły, niech biorą Chalmersa, bo odwód wygląda tragicznie.

    1. fajne jak się później zderzy doniesienia Wojnarowskiego i 21 mln z faktycznymi warunkami. Wg mnie Llulla nie docenili.

  2. Ja z kolei nie widzę tak wielkiego talentu u Lulla . On w Realu wcale wiodąco postacią nie jest. Fakt że jak ma dzień to mu idzie ale często ma mecze w których jest nie widoczny. Ale poprzez fakt że Real w ataku ma ogromny potencjał to często trafiają się czyste pozycje.

    1. tak, ale to efekt gry całego zespołu. Jak wiesz europejskie granie mocno odbiega od warunków NBA, ze względu na bardziej zbalansowany skład oraz całkiem inne założenia taktyczne. Rzadko mamy już G2G decydującego o losach meczów w pojedynkę.

      Patrząc na Real masz wielu wykonawców oraz strzelców ; Rodriguez, Carroll, Fernandez i Llull. Na ławce jeszcze siedzi reprezentant Argentyny, Facundo Campazzo (który mało co gra). W rotację wchodzą Jonas Maciulis i KC Rivers. Jak na euroligowe standardy Pablo Laso ma bogactwo wyboru. A na skrzydle biega jeszcze Andres Nocioni.

Comments are closed.