Wesley Johnson trafił do Clippers

WeJoEx skrzydłowy Los Angeles Lakers, Phoenix Suns oraz Minnesoty T’Wolves – Wesley Johnson – zajmie miejsce wymienionego na starcie off-season Matta Barnesa. Los Angeles Clippers wyszli z szoku po transferze do Dallas DeAndre Jordana i zamierzają wypełnić rotację , nie tylko niskim skrzydłowym, ale również i centrem (na którego czekamy).

Wesley przymierzany był do Clippers od początku off-season i drugim klubem, który przejawiał zainteresowanie skrzydłowym okazali się Hawks. Do Atlanty jednak ostatecznie trafił Tim Hardaway Jr. Johnson to zawodnik notujący 9.9 pkt i 4.2 zbiórki podczas 29 minut na parkiecie zagra u niedawnych sąsiadów – za minimum dla weterana (1.1 mln USD). Ma w nogach najlepszy sezon w karierze, m.in. dzięki kontuzji Kobego Bryanta czy słabej rotacji Lakers…

Czwarty numer draftu z 2010 roku spotkał się z Doc’iem Riversem podczas pierwszej nocy transferowego szaleństwa i trener nakreślił graczowi jego rolę w drużynie. Wydaje się, że znów czeka go sporo pracy w defensywie oraz rola stopera. Swoimi efektownymi zagraniami i potężnym wyskokiem, powinien pasować do Clippers.  Czy dostanie miejsce po Barnesie, a może przegra rywalizację z Lancem Stephensonem? Czas pokaże.

P.S. Niewykluczone, że kolejnym transferem Riversa od lokalnego rywala, będzie pozyskanie Carlosa Boozera.

Komentarze do wpisu: “Wesley Johnson trafił do Clippers

  1. Witam. Ja trochę w sprawie innej plotki. Otóż słyszałem, że Bulls są zainteresowani Nickiem Youngiem i Jordanem Hillem. Coś wiesz na ten temat Woy? Co Lakersi by mogli z Chicago za nich ewentualnie wyciągnąć? Young jest pod kontraktem, ale Hill jest unrestricted, więc w grę by mógł wchodzić pewnie sign&trade? Plotka głosiła, że może chcą wyciągnąć Taja Gibsona, ale na PF jest już i Randle i teraz Bass więc chyba nie miałoby to sensu… Lakersi mają dziurę na SF ale nie widzę tu opcji na sprowadzenie kogokolwiek (Butler – Chicago się nie zgodzi, a Dunleavy i McDermott – to chyba nie opcje potrzebne LAL?). A może w wymianę ma szansę wejść jeszcze jakiś trzeci team?

    1. O to ciekawe nie słyszałem o tym , nie ma za bardzo kogo wyciągnąć z chcicago na miejsce younga , i trochę szkoda Wesleya bo teraz przy młodych D Angelo randle clarksonie i innych młodych moglby się zmotywować i zapierdzielac jeszcze lepiej ! ale z drugiej strony to może grać tak samo na tym samym poziomie dalej niewiadomo :)

    2. Plota , hoopshype szybko zdementował tę informację. Nic z tego nie będzie:-)

Comments are closed.