Reggie Jackson na dłużej z Detroit Pistons

Reggie JacksonŚciągnięty podczas zimowego okiekna transferowego , z Oklahoma City Thunder, Reggie Jackson, zwiąże się nową 5-letnią umową z Detroit Pistons. Obrońca , którego pozyskał Stan Van Gundy w zamian za D.J. Augustina podpisze z Pistons kontrakt opiewający na 80 mln USD. Dla przypomnienia, jeszcze rok temu odrzucił on propozycję wcześniejszego pracodawcy, 4-letniej umowy na 48 mln USD. Jak widać , przeprowadzka do Mo-town bardzo się opłaciła 25-latkowi.

Zawodnik z pięcioletnim stażem w lidze zanotował po przeprowadzce do Detroit statystyczny skok. Rekordowe w karierze średnie – 32 minuty w meczu, 17.6 pkt , 9.2 as , 4.7 zb wyraźnie wzmocniły jego pozycję w przebudowanej ekipie byłych Mistrzów NBA. Jackson również dobrze skorzystał na kontuzji Brandona Jenningsa (achilles). Dzięki temu mógł popisać 20 asystami (przeciwko Grizzlies), drugim triple double w karierze (Magic) oraz dołączył do Granta Hilla oraz Isiaha Thomasa, czyli graczy Pistons , którzy w jednym sezonie popisali się co najmniej dwoma potrójnymi dubletami – na przestrzeni jednego sezonu.

Jak niosą wieści z obozu 3-krotnych Mistrzów NBA to Stan Van Gundy nie zamierza rezygnować z usług Brandona Jenningsa i ma nadzieję, iż obaj rozgrywający będą prowadzić w nowym sezonie grę Tłoków. Być może, w końcu, przy pozyskaniu Ersana Ilysovy, Arona Baynesa, Stanley’a Johnsona, Marcusa Morrisa czy Reggiego Bullocka uda się awansować do fazy play off.

Komentarze do wpisu: “Reggie Jackson na dłużej z Detroit Pistons

Comments are closed.