Bismack Biyombo wzmocni szeregi Raptors

RaptorsSiódmy wybór draftu 2011 i niezastrzeżony wolny agent Charlotte Hornets, Bismack Biyombo podpisał dwuletni kontrakt z Toronto Raptors. Potwierdza to wcześniejsze informacje, że Masai Ujiri i Dwane Casey chcieliby wzmocnić zespół pod względem fizycznym. Pierwszy o umowie poinformował Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports.

Przed rozpoczęciem offseason, Szerszenie nie zaproponowali Kongijczykowi umowy kwalifikacyjnej, przez co nie został zastrzeżonym wolnym agentem. Biyombo zarobi 6 milionów dolarów w ciągu dwóch lat.

Biyombo zaliczał w ubiegłym sezonie 4.8 punktów, 6.4 zbiórek i 1.5 bloków na mecz. Jak na razie jego kariera to były raczej zapewnienia o wielkim potencjale, być może to właśnie w Toronto wreszcie przekonamy się o jego pełni umiejętności. Jest on drugim wzmocnieniem Raptors, którzy wcześniej podpisali kontrakt z DeMarre Carrollem ($64mln/4 lata). Obaj panowie mają stabilizację w defensywie drużyny prowadzonej przez Dwane’a Caseya.

Komentarze do wpisu: “Bismack Biyombo wzmocni szeregi Raptors

  1. Myślę że to mega steal , 6m za dwa lata przy tym salary to jakby darmo za takiego gracza – duże wzmocnienie jak na raps i to za więcej niż rozsądne pieniądze …

  2. Od zawsze uważałem, że stać go na to by być „drugim” Marcusem Camby. Obaj w momencie przyjścia do Raptors mieli po 22 lata. Camby był rookie a ten chłopak spędził już 4 lata w lidze!! Wierzę, że gość przewyższy atletyzmem i bardzo skuteczną obroną to co teraz prezentuje DeAndre Jordan – najlepszy środkowy ligi :) Ten facet ma taki talent, że w drafcie poszedł przed Kembą Walker’em. Także spokojnie, zarobi kupę hajsu i mam nadzieję, że zrobi wielką karierę. 3mam za niego kciuki, świetny ruch Raptors!

  3. Kibicuję Biyombo odkąd widziałem jego nieliczne minuty w Charlotte. Również uważam, że za 3,4 lata będziemy mówić o nim jako zawodniku znaczącym dla znaczącej drużyny. Szkoda że Air-J go odpuścił w Szerszeniach. Będzie żałował…

  4. Chyba nie było jednak popytu skoro tak mało dostał,ciekawe na co liczą Lakers i Knicks ze się nie połasili na Bismacka,mega steal za tę kase.

  5. Świetne wzmocnienie defensywne Raptors. A przecież doszedł też Carroll. Wzmocnili defensywę co było ich największą bolączką. Ciekawy sezon na Wschodzie się zapowiada.

    1. to fakt, tych samych słów użyłem w rozmowie z Mateuszem Babiarzem. Dwa potrzbne wzmocnienia, pytanie co dalej z Rossem czy DeRozanem?

Comments are closed.