Jared Dudley znów z Marcinem Gortatem. David West następny?

150426204621-paul-pierce-marcin-gortat-high-five-gm-4-vs-raptors-042615.1200x672Dwaj dobrzy koledzy z czasów wspólnej gry dla Phoenix Suns znów zagrają razem! Jared Dudley opuszcza Milwaukee Bucks i od nowego sezonu znów będzie występował z Marcinem Gortatem, tym razem w Washington Wizards. Ex skrzydłowy Kozłów ma zastąpić w rotacji Randy’ego Wittmana, odchodzącego do L.A. Clippers – Paula Pierce’a.

Wymiana miała miejsce chwilę po północy naszego czasu, a Wizards za gracza zaoferowali Bucks drugorundowy wybór w drafcie. Oddanie do stolicy USA 29-letniego weterana to pokłosie transferu Grega Monroe (który zarobi w Milwaukee 50 mln USD za 3 lata gry) i zaciskanie pasa przez Kozły. Jared przez osiem sezonów w lidze reprezentował barwy Bobcats, Suns (najdłużej 5 sezonów), Clippers oraz Bucks. W ostatnim sezonie notował średnie 7 pkt i 3 zb na mecz. Jason Kidd momentami grywał Dudley’em na pozycji numer 4, rozciągając atak swojej drużyny o rzuty dystansowe skrzydłowego.

Podobną rolę może on pełnić w zespole Randy’ego Wittmana, grając momentami na skrzydle obok Otto Portera. Co ciekawe, nieoficjalnie mówi się, że do Wizards może trafić inny weteran , David West. Były All Star jak na razie czeka na zainteresowanie Spurs (gdyby Ostrogom nie powiodło się z LaMarcusem Aldridgem) , a jego drugą opcją wyboru mogą być właśnie Wizards. Wiadomo też, że jeśli doszłoby do transferu Westa to klub ze stolicy musiałby opuścić Brazylijczyk Nene.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji w Waszyngtonie.

Komentarze do wpisu: “Jared Dudley znów z Marcinem Gortatem. David West następny?

  1. Cóż Marcin będzie miał kolegę. A z tym Nene to lipa totalna. Kto go będzie chciał? Już prędzej Bulls znajdą chętnego na Noaha niż Wizards na Hilario imo

  2. Nene wchodzi w ostatni rok kontraktu, więc niekoniecznie:) Jego 13 baniek może okazać się fajnym balastem, który będzie spadał po sezonie. Co prawda wiele za niego nie dostaną, ale cóż..

    1. Sixers lub Kings, połączenie doświadczenia dla młodzieży i spadającego kontraktu:)

  3. Jeżeli zostanie Wittman to choćby i Duranta dostali, nic dobrego w Waszyngtonie nie będzie.

  4. „Wymiana” Nene na Dudley’a i West’a to miód na moje serce :)

Comments are closed.