Monta Ellis zagra dla Pacers

Monta EllisMonta Ellis podpisze 4-letnią umowę z Indianą Pacers i w tym czasie zarobi 44mln USD. Kontrakt zawiera opcję gracza w 4. roku. Pacers tym samym wygrali batalię o gracza z Sacramento Kings. Niewykluczone, iż Ellis trafi do Indiany za zasadzie wymiany z Mavericks, na wypadek gdyby działaczom z Dallas nie udało się pozyskać DeAndre Jordana. Wówczas Mavs będą chcieli przechwycić Roy’a Hibberta.

Ellisem bardzo mocno byli zainteresowani Sacramento Kings, którzy zaoferowali mu 48mln USD za 4 lata gry, ale Monta odrzucił tę ofertę i wybrał mniejsze pieniądze od Pacers. Zainteresowani byli również Hawks, Heat i Knicks.

Zakontraktowanie Ellisa jest potwierdzeniem słów Larry’ego Birda o tym, że idą nowi Pacers, odrzucający filozofię fizycznej gry, która doprowadziła ich do finałów konferencji w 2013 i 2014, na rzecz szybszego tempa i small-ballowych ustawień z Paulem George’em jako silnym skrzydłowym. Pozyskując Ellisa, drużyna nie traci niczego w swojej świetnej obronie (braki Monty w defensywie już udało się zatuszować Rickowi Carlisle w słabszych defensywnie Mavs), a dostaje pewną drugą opcję w ataku.

To nie koniec przebudowy w Indianie, Larry Bird wciąż liczy na to, że uda mu się wytransferować Roya Hibberta. Głównymi zainteresowanymi mają być Mavericks, w przypadku, gdy nie uda im się podpisać DeAndre Jordana (sign-and-trade za Ellisa).

Komentarze do wpisu: “Monta Ellis zagra dla Pacers

  1. W obecnej sytuacji Dallas ma kadrowo sporo w plecy. Jestem przekonany ze D. Jordan zostanie w Clippers, Alldridge w Spurs i ciekawe czy znowu nie zacznie sie lapanka przedsezonowa w stolicy Texasu.

  2. 11 milionów za sezon?! Obstawiałem 15-16 mln. Patrząc na kontrakty Amira Johnsona i DeMarre Carolla to Pacers nie zapłacili dużo.

    1. Mimo wszystko 11 mln za Elisa to fajna umowa. Przy umowach 15, 16 mln dla przeciętnych grajków to niewiele.

  3. jeżeli się okaże ze mavs podpiszą DAJa i mathewsa to będziecie pisać ze mavs wygrani offseason.. poczekajmy może aż faktycznie coś się wydarzy

Comments are closed.