Kings zwalniają miejsce dla Rondo i Matthewsa lub Ellisa. Landry, Stauskas i Thompson lecą do Sixers

sixers-300x300Sacramento Kings po zamieszaniu z potencjalną wymianą DeMarcusa Cousinsa zwolnili 16 mln USD w swoim salary cap, wysyłając pakiet graczy – Nika Stauskasa, Carla Landry’ego oraz Jasona Thompsona do Philadelphii. Sam Hinkie otrzymał ze strony Kings również pierwszorundowy wybór w kolejnym drafcie (zastrzeżony) oraz możliwość zamiany picków pierwszorundowych między drużynami, przy dwóch innych wyborach draftowych. Królowie otrzymali w zamian prawa do Europejczyków – Arturasa Gudaitisa i Nikoli Mitrovića.

Królowie mają dziś przewidziane dwa spotkania , z Wesley’em Matthewsem oraz Montą Ellisem. Jednego z nich chcą uczynić swoim starterem na pozycji rzucającego obrońcy. Dodatkowo, Vlade Divac i George Karl intensywnie myślą o pozyskaniu Rajona Rondo, który z kolei chciałby podpisać tylko roczną umowę z nowym klubem, by za rok znów trafić na rynek wolnych agentów (i przy okazji odbudować swoją reputację, w Kalifornii).

Wracając do pozycji rzucającego obrońcy, front office Kings będzie toczył batalię o Matthewsa z Dallas Mavericks oraz Toronto Raptors. Obie drużyny mogą zaoferować ex graczowi Blazers kontrakty opiewające na 12 mln rocznie. Sam Matthews chciałby zarabiać 15 mln USD, ale przypomnijmy, że jest on po poważnej kontuzji (achillesa). Z kolei Ellis jest mocno naciskany przez działaczy Pacers na transfer do Indiany, gdzie zamierzają zmienić system gry na szybszy (small ball). Ellis miałby zająć miejsce odchodzącego Rodney’a Stuckey’a (Rockets, Bulls i Mavs są zainteresowani). Pacers zaoferowali wczoraj Moncie trzyletni kontrakt na wartość 32 mln USD. Co ciekawe, w ostatnich godzinach zainteresowanie Ellisem przejawiali również New York Knicks

Z punktu widzenia Sixers; otrzymali oni potrzebującego minut oraz pewnej pozycji w składzie – Nika Stauskasa – dla którego Philadelphia może się okazać idealnym miejscem do rozwoju. Były , 21-letni, topowy strzelec uczelni Michgan otrzyma możliwość dłuższego grania (15 min i 4 pkt na mecz w Kings). Następnie, przy wydłużającej się absencji Joela Embiida, Nerlens Noel czy Jaihil Okafor otrzymują wsparcie potrzebnych, Brettowi Brownowi, weteranów. 28-letniego Jason Thompson (24 min, 6 pkt i 6 zb dla Kings) oraz  31-letniego Carl Landry (17 min, 7 pkt i 4 zb dla Kings).

Jak oceniacie wymianę? Zapraszam do komentarzy.

Komentarze do wpisu: “Kings zwalniają miejsce dla Rondo i Matthewsa lub Ellisa. Landry, Stauskas i Thompson lecą do Sixers

  1. Rondo może sobie odbudowywać reputację w Kalifornii, ale szans na grę w jej lepszej cześci praktycznie nie ma.

Comments are closed.