Typer Enbiej – Podsumowanie sezonu 2014-2015

Witajcie zakapiorzy z Enbiej.pl

Na wstępie przepraszam Was za mój brak aktywności, lecz natłok obowiązków (praktyki, uczelnia, dorywcza praca, hobby etc) nałożyły się w takiej ilości, że nie wiedziałem jak się nazywam. Jak pewnie zauważyliście odbiło się to na mojej aktywności na stronie. Typer był już traktowany po macoszemu, gdyż nawet czasami nie miałem czasu i sił, aby usiąść do laptopa i zajrzeć co się dzieje. Z meczów finałów obejrzałem wszystkie możliwe recapy, w całości g 2,3 i 4, oraz po półtorej kwarty spotkań nr 1 i 5. Mecz z ubiegłej nocy zostawiam sobie na weekend.

Przejdźmy w końcu do Typera..

– Zaczęliśmy 1 listopada 2014 r., jednak już po 4 dniach w wyniku błędów musieliśmy zresetować nasze wyniki i zacząć od początku

– Ponowny start odbył się  8 listopada 2014 r. na liście zawodników znalazło się 80 użytkowników:

Lordam TheRealMVP Mario zabold Dawid allan77 qumawan bercok Szymon 23 amon Triple eX Nycu Currose bulls2006 Emigrant lenin264 Mr. Cental MK 76ers piq iglo13 sasoo zayl sonics biLek BigAl viaroos knapior gumisiepany kosini77 woy Stefek Nasz dawid ciepliński szybos Islandor mikrofalowka noor32 Kojak zamosc CCPrice stijs WWW Hogofogo ketjow23 Zwyrol k.orlando Lars Łukasz1984 Adrian89 MACIEK23 ciziak siaraczek Sosna1982 kevok cynik HubalaMen Qcin marta Bartosz Tęsiorowski ksiezy Baranina Wafel69 Sadocha darkside Wieczor lesow gabor2 evol ronin23 Czechaj Tomasz Ysight AirClarks rutka0 bananiak Alex chomczi Łuki>Sycho podanielokciemjwilla świetlik sitjs WiCiU

– Po pierwszej nocy prowadził kolega świetlik z 7 punktami na 8 rozegranych meczów.

– Zwycięzcą pierwszego tygodnia był kolega Darkside z 48 punktami

– Tygodnie 3-4 należały do Qumawana, w jednym z nich ustrzelił aż 52 punkty!

– Po 8 tygodniach czołówka wyglądała następująco:

Miejsce Nazwa
1 qumawan
2 Lordam
3 TheRealMVP
4 Hogofogo
5 CCPrice
6 BigAl
7 woy
8 sonics
9 biLek
10 WWW

– Użytkownicy, którzy trafili największego maksa(13 spotkań): qumawan, biLek, allan77, CCPrice, Lordam

– Przez okrągłe 6 miesięcy, dzień w dzień typowaliśmy mecze w regular season

– Kolejne 2 miesiące były batalią o walkę w play-off

– Podium po regular season prezentowało się następująco:

1 Qumawan 824,5 pkt

2 Lordam 817 pkt

3 Woy 813 pkt

– Dzięki serdeczne kolegom, którzy wsparli naszą zabawę w trudnych momentach. Dzięki Amon, Mr. Cental, BigAl, Qumawan. Jeżeli o kimś zapomniałem dajcie znać w komentarzu bądź mailowo, na pewno dopiszę;)

– Dzięki koledze mikrofalowka, który przygotował dla nas nasze zajebiaszcze logo;)

Kilka słów ode mnie:

Typer przez 6 miesięcy kosztował mnie naprawdę wiele czasu i pracy, nie twierdzę, że ten czas okazał sie zmarnowany ale…
Absolutnie nie jest to zabawa dla jednej osoby, przez to, że chciałem prowadzić to sam nie mogłem się w pełni skupić na tym co lubię i myślę, że wychodzi mi lepiej, czyli na realacjonowaniu i analizowaniu spotkań. W ciągu tego sezonu wg moich obliczeń obejrzałem grubo ponad 150 spotkań w całości i wiele więcej pojedynczych kwart. Pretensje o błędy w podsumowaniach czy czas oczekiwania na wyniki doprowadziły do sytuacji, w której nasza zabawa mi po prostu zbrzydła, kolokwialnie zacząłem nim 'żygać’. Przestał mi sprawiać radość. Uwierzcie, że uzupełnienie ponad 70 wyników codziennie zajmuje trochę czasu. Dopiero w lutym zaczęło ubywać userów na większą skalę i z czasem została nas 'garstka’ 40-50 osób. Do czego zmierzam.. Na 99% nie poprowadzę tej zabawy w przyszłym sezonie. Dlaczego? Kilka powodów wymieniłem powyżej, a jeden finalny będzie na końcu. Naprawdę wolę skupić się na samych spotkaniach, gdyż cieszą mnie one niezmiernie bardziej, niż Typer.

Czy zabawa przetrwa dalej? To zależy od Was. Jeżeli znajdą się 3-4 osoby (mniejszej grupy nie zaakceptuję) to przekażę Wam tę zabawę, a może nawet okresowo wesprę. Uwierzcie, że jedna czy dwie osoby nie dadzą sobie z nią rady, a nawet jeśli to z wielkim naciskiem na ograniczenie czasowe. Jeśli znajdą się takie osoby to oczywiście będziecie mieli moje 'błogosławieństwo’ ;).

Przejdźmy w końcu do tego kto wygrał naszą zabawę..

Przed g5 byłem w trasie i nie miałem dostępu do neta. Napisałem Marcinowi i Wojtkowi sms-a żeby dodali typy w innym poście. Marcin umieścił swój w ciekawostkach statystycznych, a Wojtek utworzył nowy temat. Obydwaj oczywiście postawili na Warriors. Przed g6 sytuacja się powtórzyła. Jednak Woy myślał, że Marcin nie oddał swojego typu w g5, więc logicznie postawił na Cavaliers bo co mu szkodzi (co zresztą widać w komentarzach), Marcin więc postawił na Warriors. Efekt mieliśmy taki, że oczywiście Marcin wytypował trafnie, a ze zwycięstwa cieszyli się obaj. Woy ponieważ miał tyle samo punktów i przewagę 'parkietu’ po swojej stronie, która dawała zwycięstwo, a Marcin ponieważ miał więcej punktów. Parę godzin myślałem co z tym fantem zrobić i nie widziałem innego rozwiązania, niż tego, które znajduje się na obrazku poniżej…

Finały-Typera-1024x723

 

Niektórym moja decyzja moze się nie podobać (sorry za błąd z g5-6), ale nic innego nie potrafię ustalić. Jest to finalny punkt, dla którego nie chcę brać odpowiedzialności za przyszłorocznego typera. Użytkowników pewnie będzie jeszcze większa ilość i odpowiedzialność również większa, a popełnianie błędów rzecz ludzka.

Oficjalnie:

Zwycięzcami Typera Enbiej w sezonie 2014-2015 zostali….: Mr. Cental i Woy

2008_NBA_Playoffs_Symposium_in_Taiwan_the_Champion_Trophy

Gratuluję Wam serdecznie, tak naprawdę obaj zasłużyliście na ten tytuł co chyba było widać i w PO i w RS. Wyszło jak wyszło, można rzec, że jak zwykle, ale cóż.

Ja już nie powiem Wam „Do zobaczenia”, ale mam nadzieję, że to nie koniec Naszej zabawy.

Miłych wakacji Wam życzę, a od siebie zapraszm na podsumowania sezonu, przewidywania draftowe oraz plotki transferowe, o których z całą pewnością będę dla Was pisał, bo dzięki Wam możemy robić to co lubimy;)

Komentarze do wpisu: “Typer Enbiej – Podsumowanie sezonu 2014-2015

 1. Iście salomonowe rozwiązanie. Obaj finaliści byli świetni w tych playoffach. Woy- wiadomo, chodząca encyklopedia. Mr. Cental, bez Miami w PO pokazał, jak się typuje.

  Inwestuję w nowego kompa i wstępnie zgłaszam akces do współprowadzenia Typera w sezonie 2015-16.

  Dziękuję wszystkim prowadzącym, czyli Lordamowi, Woyowi, Alowi i Qumawanowi, dziękuję wszystkich uczestnikom Typera. Wspaniała rzecz, żyłem tym przez 6 miesięcy i mimo kwasów w ostatnich tygodniach czekam na następną edycję.

  Sonics, nie miałem okazji na rewanż, pozdrawiam więc Cię dzisiaj;)

 2. Nie brałem udziału ale gratulacje dla zwycięzców. Może w następnym sezonie zagram z Wami.

  A zabawę można zautomatyzować odpowiednią wtyczką do WP z ligą/typerem, która będzie sama zliczać typy i publikować listę w razie czego. Gdzieś na którejś ze swoich stron miałem coś takiego.

 3. Chętnie zapraszam w takim razie do prowadzenia go @amon i @KDE. Do Amona miałem nawet pisać w tej sprawie. Dodam że zgodnie z obietnicą Marcin jako wygrany dostanie książkę o naszej tematyce. Marcinowi GRATULUJĘ oraz mam nadzieję że będzie bronił tytułu na jesień. Największe uznanie dla Lordama za multi godziny przed kompem spędzone na tabelkach. Dziękuję za udział i za dużą popularność która cieszył się pomysł Kacpra. Fajnie, że nie wymiękł:-)

 4. Nawet nie zauważyłem tych byków z ostatnich Typerów, pomimo, że go śledziłem … więc Gratuluję Mistrzom. Rozumiem Lordama, bo sam mam tak napięty terminarz życiowy, że przez cały sezon zastanawiałem się jak Ty, a później Wy dajecie radę. Wielkie dzięki za ten sezon!

 5. Można zmienić formułę zabawy i zrobić np. tak: Po każdym tygodniu odpada najsłabszy uczestnik, aż będzie uczestników tyle ile drużyn NBA. I ci co zostana walczą o PO. Dzieki temu prowadzący Typera będą mieli mniej roboty. Myślałem też, żeby urozmaicic rozgrywkę i podzielić nas na dwie konferencje. Zrobić linie podziału wzdłuż Wisły. Jeden z organizatorów podsumowywałby tylko wschód, a drugi zachód. Dzięki temu tez chyba można byłoby w większym stopniu wyeliminować błędy.

 6. Może taki typ zabawy się Wam spodoba.

  Działamy od kilku lat.
  Zapraszamy

  REDAKCJA: raczej NIE, dziękujemy i nie linkujemy.

Comments are closed.