Bez niespodzianki – Andrew Wiggins wybrany Rookie of the Year

Dosłownie przed dwoma godzinami NBA.com ogłosiło to o czym wszyscy wiedzieliśmy od kilku miesięcy.  Zawodnik Minnesoty Timberwolves – Andrew Wiggins wybrany Kia Rookie of the Year  sezonu 2014-15. Zaskoczeni, prawda? Dostał łącznie 604 głosy. Wyprzedził on w głosowaniu drugiego Nikolę Miroticia (335 głosów) i trzeciego Nerlensa Noela (141). 

Wiggins został wybrany w drafcie w poprzednim roku z numerem 1 przez Cleveland Cavaliers. Jednak w barwach Cavs nie zagrał w NBA żadnego meczu bo latem został oddany do Wolves za Kevina Love’a. Tym samym Kanadyjczyk został pierwszym graczem w historii organizacji Timberwolves, który zdobył nagrodę dla Debiutanta Roku.

W tym sezonie w barwach Timberwolves notował średnio 16.9 punktów (najwięcej pośród debiutantów), 2.1 asyst, 4.6 zbiórek i 1.05 przechwytów na mecz. Dodatkowo był jedynym rookie, który zaczynał w wyjściowej piątce wszystkie 82. mecze w tym sezonie (a ogólnie w lidze było 11 takich zawodników).

Wyniki głosowania na ROTY
Wyniki głosowania na ROTY

W tym linku znajdziecie dokładną rozpiskę jak głosowani poszczególni przedstawiciele mediów.

 

Komentarze do wpisu: “Bez niespodzianki – Andrew Wiggins wybrany Rookie of the Year

  1. ciekawi mnie jak by grał w Cleveland, na pewno nie dostawałby tylu minut ale czy dałby radę przebywać obok Irvinga i LBJ i jakie by kręcił wtedy cyferki

    1. dlatego to jest bardzo dobre miejsce dla jego rozwoju, w cavs by się marnował z marnymi minutami

  2. Żadne zaskoczenie, ciekawostką jest to że to pierwszy gracz Timberwolves jako ROTY, Garnett nie zdobył tego trofeum?

    1. KG jak wchodził do ligi to miał 18 lat. Jego draft był pełen gwiazd jak R.Wallace, McDyess, Joe Smith (który potem spadł w hierarchii), Stoudemire.

  3. Amare wchodził do ligi w 2002 roku. To był dobry draft. Chociaż w 96 jeszcze lepszy

    1. Ech Chłopaku :) Woy pisał o Damonie (Mighty Mouse) :) i to był draft 95 :)

  4. Amar’e nazywa się Stoudemire a Damon Stoudamire. Jedna literka panowie

Comments are closed.