Wittman traci pracę w Waszyngtonie

wizardsPokerową zagrywkę zastosowali sternicy Washington Wizards (41-33). Piąta na dziś drużyna konferencji wschodniej pozbyła się swojego trenera na 8 spotkań przed fazą play off! Porażki z niżej notowanymi rywalami, niewytłumaczalne decyzje w końcówkach spotkań oraz desygnowanie do gry zawodników z niższym wzrostem od spełniających swoje role wysokich, przelały czarę goryczy…Po trzech latach piastowania funkcji trenera Wizards – Randy Wittman stracił pracę w stolicy USA.

Kiedy wydawało się, że zespół – po sukcesie, jakim był awans do półfinałów Wschodu na wiosnę 2014 – może tylko iść do przodu i rozwijać swoje możliwości, Wittman włączył „hamulec” oraz własną, nową filozofię systemową. Stali obserwatorzy spotkań zespołu z Waszyngtonu zauważyli niezrozumiałe decyzje w samych końcówkach meczu np. zamiast Marcina Gortata pojawiał się niższy gracz, nie gwarantujący odpowiedniej jakości w obronie oraz przy potencjalnym zablokowaniu akcji rywala. Dodatkowo , pomysł o sprowadzeniu następnych wież – Khrisa Humphriesa oraz DeJuana Blaira – nie przekładał się na ich minuty graczy na parkiecie. Zwłaszcza, Blair praktycznie nie występuje (poza drobnymi epizodami), a więcej minut dostaje weteran, Drew Gooden. Kolejnym, osobnym tematem jest sprawa niechcianego wśród Wizards Andre Millera, który miał układać grę młodszych kolegów oraz radzić drużynie w trudnych momentach. Dziś ten doświadczony zawodnik , nie budzący uznania w oczach Wittmana, gra już dla Sacramento Kings.

Po szokującej dla fanów drużyny decyzji, sternicy klubu będą szukali nowego trenera. Spekuluje się , że stanowiskiem zwolnionym przez Wittmana moga być zainteresowani : Brian Shaw, Mike Woodson, Tyrone Corbin i Vinny Del Negro. Wszyscy czterej mogliby rozpocząć pracę od zaraz. Natomiast Mark Jackson czy Mike Malone woleliby prowadzić zespół od letnich przygotowań, by poznać zespół głębiej, przestawiając na własną filozofię grania. C.D.N.

Komentarze do wpisu: “Wittman traci pracę w Waszyngtonie

 1. Szkoda że żaty bo Wizzards narpawede przydałby się nowy trneter który nawet nie tyle co potrafi trenowac ale najzwyczajniej w swiecie myslec – Wittman nie spełnia żadnego z powyższych wymogów….

 2. chcialem napisać, że nareszcie, ale to przecież 1 kwietnia ;-)

 3. Prima Aprilisem jest zwolnienie Wittmana czy fakt, że ktoś rozważałby zatrudnienie na stanowisko Head Coacha Del Negro, Pana Bulwę lub Corbina? :D

 4. Kurcze myślałem, że żart, ale nawet Wojnarowski potwierdza, na nba.com też już wzmianka!

  1. Łukasz wkręcasz bardziej :) Aż z ciekawości sprawdziłem

 5. A szkoda wielka, że to nie prawda jest…..
  Wittman nie jest dobrym trenerem i nigdy nie był. Nie potrafi z tej drużyny nic wykrzesać a wygrane mecze to niestety zasługa dobrej dyspozycji zawodników. To Wall a dzień, to Beal trafi 5 trójek. Ich gra to jedna wielka improwizacja niestety.

 6. Shit… A już się ucieszyłem. :) Nieładnie tak igrać z uczuciami kibiców :D

 7. Rano zajrzałem szybko na Enbiej (zakapiorskie uzależnienie), przeczytałem nagłówek i poleciałem do roboty. Nie miałem nawet czasu zajrzeć na NBA i przez to kilka godzin byłem wkręcony, graty wyszedł Tobie news ;)

 8. Przy takich zastępcach to i Wittman wygląda na niezłego trenera :)

 9. Ech marzenia, jakby jeszcze dali szansę Lampie ;> Polish Twin Towers w DC

Comments are closed.