World Peace we Włoszech , Blatche zostaje w Chinach

ron-artestDwaj byli gracze NBA nie wrócą w najbliższym czasie do najlepszej ligi świata. Czekając niemal w nieskończoność na otrzymanie oferty powrotnej wybrali nowe bądź dotychczasowe kierunki, na które zdecydowali się po opuszczeniu Stanów Zjednoczonych.

Metta World Peace,
który ma już na karku 35 wiosen, opuścił ligę chińską po jednym sezonie gry i jako nowe miejsce na swoją koszykarską emeryturę obrał Włochy. MWP ostatnie miesiące spędził w drużynie Sichuan Blue Whales, dla której podczas 15 spotkań notował średnie 19 punktów, 6 zbiórek i 2.3 przechwytów na mecz , zdecydował się na transfer do 8. drużyny ligi włoskiej. Tym samym ex zawodnik Chicago Bulls, Indiany Pacers, Sacramento Kings, Houston Rockets, Los Angeles Lakers oraz New York Knicks rozpocznie nowy rozdział w karierze występując dla Acqua Vitasnella Cantu. MWP też dołączy do innego ex gracza Lakers – Dariusa Johnsona-Odoma oraz postara się wraz z nim o awans do czołowej ósemki ligi czyli play off.

Powrotu do NBA – mimo rzekomego zainteresowania ze strony Miami Heat czy Brooklyn Nets – nie doczekał się młodszy weteran, Andray Blatche. 28-letni reprezentant Filipin po bardzo udanym dla siebie sezonie w Chinach – zdobywał średnie 31 pkt – 15 zb – 5 as – przystał na lukratywną , 7.5 mln USD ofertę, Xinjiang Flying Tigers, która jest w pełni gwarantowaną (poprzednia , roczna była na 2.5 mln USD). Dodajmy , że Blatche swego czasu , w 2012 roku, był amnestionowany przez Wizards i ze strony waszyngtońskiego klubu otrzymywał w granicach 6 – 7 milionów USD za sezon. Warto też przypomnieć, że Blatche za grę w reprezentacji Filipin otrzymał nie małe uposażenie. Andray w Chinach zostanie na najbliższe trzy sezony.

Komentarze do wpisu: “World Peace we Włoszech , Blatche zostaje w Chinach

  1. O ile źle nie czytałem , to on oferty otrzymał dwie albo trzy, ale zarabiałby 1 mln i poszedł na kasę bo w Chinach 2,5 za sezon ma dostać

  2. Blatche: 7,5mln na sezon? Ciężko mu byłoby wyciągnąc taką kasę w NBA, więc się mu dziwię, tym bardziej jeśli jest tak jak pisze Adrian89, że w NBA miał proponowane 1mln. Myśli już o przyszłości, albo ma dużą rodzinę ;)

  3. „przystał na lukratywną , 7.5 mln USD ofertę / dalej / Andray w Chinach zostanie na najbliższe trzy sezony. ”
    czyli 2.5 na sezon jak @Adrian napisał.

  4. ok, nie doczytałem … lub dopisałeś ;) Ostatni swój sezon w NBA Blatche miał udany, więc dziwię się że nikt nie chciał spróbować, tylko sięgają czasem po różne ogóry.

    1. Nie, to zdanie stoi od wczoraj, bez korekt. Jednak przyznaję, że słabo je ująłem w całość.

Comments are closed.