Tarik Black zwolniony przez Houston

Tarik Black okazał się ofiarą przyjścia do zespołu Josha Smitha. Tegoroczny debiutant został bowiem zwolniony przez drużynę Rakiet, aby zrobić miejsce w składzie dla ex gracza Pistons. Tym samym wiele wskazuje na to, że J-Smoove zadebiutuje w barwach nowego kluby już dziś w prestiżowym starciu z Memphis Grizzlies.

Generalny Manager Rakiet – Daryl Morey starał się znaleźć jakąś wymianę, w której będzie mógł umieścić pierwszoroczniaka z Kansas. Jego zwolnienie okazało się ostatecznością i Rakiety będą musiały nadal płacić młodemu graczowi z Memphis. Będzie on zatem obciążał ich Salary Cap.

Black w tym sezonie rozegrał w trykocie Houston 25 spotkań, z czego 12 zaczynał w wyjściowym składzie. Średnio na parkiecie spędzał nieco poniżej 16 minut i notował 4,2 pkt. oraz 5,1 zb.

Jak na razie nie wiadomo, gdzie trafi zwolniony zawodnik, ale myślę, że nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy w NBA. W trakcie swego epizodycznego pobytu w H-Town pokazał się bowiem z na prawdę dobrej strony.

Komentarze do wpisu: “Tarik Black zwolniony przez Houston

  1. Szkoda. Grał powyżej oczekiwań i będę zdziwiony jeśli szybko ktoś go nie zakontraktuje. Naprawdę Joey Dorsey albo Alex Shved są im bardziej potrzebni?

    1. Dokładnie tak. Duży błąd Moreya. Zwłaszcza Shveda bym pogonił.

  2. Black to wg mnie zjadał Dorseya, ale widocznie się nie znam :D

  3. Według tego, co jest w payroll basketball-reference kontrakt Blacka jest niegwarantowany. To by się zgadzało, bo w końcu Black nie został wybrany w drafcie i Rakiety pozyskały go po niezłych występach w Summer League. Nie chcieli go zwolnić, bo to pożyteczny zawodnik i woleli za niego coś uzyskać, albo wymienić właśnie kogoś innego. W Rakietach tylko Patrick Beverly miał jeszcze niegwarantowaną umowę i stąd wybór Blacka. Dorsey ma gwarantowany 2-letni kontrakt minimalny (1,9 mln), a Shved 3,3 mln.

  4. Może i się czepiam, ale „naprawdę”, nie ” na prawdę”.

    Ciekawie jak z Joshem będzie wyglądało Houston. Wg mnie finał konferencji nadal jest dla nich poza zasięgiem.

    1. Obejrzyj dzisiejszy mecz. Może Ci się rozjaśnią wątpliwości

Comments are closed.