Josh Smith zwolniony!

Stan van Gundy nie wytrzymał. Jego Detroit Pistons mieli walczyć o play-offy, a tymczasem z bilansem 5-23 zajmują 13. miejsce na Wschodzie. Tym razem posypały się głowy i z drużyny zwolniony został Josh Smith!

„Nasz zespół nie grał w sposób jakiego oczekiwaliśmy w pierwszej części sezonu i musieliśmy poczynić pewne zmiany. […] Zmieniliśmy priorytety i chcemy agresywniej rozwijać talent naszych młodych graczy i jednocześnie zwiększyć rolę innych zawodników w obecnej rotacji, tak żeby grać lepiej i budować przyszłość zespołu. […] Czujemy, że zrobiliśmy to co najlepsze dla Josha i daliśmy mu możliwość żeby pójść naprzód.” – Stan van Gundy.

Pistons w dalszym ciągu będą musieli wypłacić mu pozostałą część kontraktu, czyli 28mln USD za kolejne dwa sezony gry. Nową umowę Smith będzie mógł podpisać po upływie 48 godzin, a chętnych na pewno nie zabraknie. Wśród zainteresowanych już wymienia się Kings (w lato oferowali Pistons za Smitha Landry’ego i Thompsona), Suns, Rockets, Knicks czy Mavericks. W każdym innym niż Pistons zespole NBA, Smith będzie mógł nawiązać do czasów Hawks i być bardzo ważną postacią. Trzeba mu tylko przywrócić pewność siebie.

W tym sezonie J-Smoove notował średnio 13.1 punktów, 7.2 zbiórek i 4.7 asyst na mecz, rzucając ze skutecznością 39.1% z gry i 24.1% za trzy.

Komentarze do wpisu: “Josh Smith zwolniony!

  1. Smith popełnił błąd kiedy podpisał kontrakt z Pistons jest tam marnowany nie gra często na swojej pozycji, teraz powinien pomysleć o drużynie z górnej półki w Houston najbardziej by pasował taki zawodnik im się bardzo przyda

  2. Woy to w takiej sytuacji co? McRoberts zostaje zwolniony jezeli takowe srodki zostaja przyznane czy jak? Szczerze nigdy nie interesowalem sie NBA od strony czysto biznesowej, nawet w NBA 2k zawsze mialem problem z ogarnieciem tego salery cap xD

  3. A jak to wygląda, jeśli teraz przykładowo Smith podpisze za 2 mln kontrakt z Houston to Pistons mu muszą wypłacić mu kasy? I to stretch które mają pomniejszy się o 4 czy tam 6 mln ? Czy się mylę?

Comments are closed.