Jabari Parker kończy sezon, zerwał ACL

Derrick Rose, Rajon Rondo, Ricky Rubio to najsłynniejsze w ostatnim czasie nazwiska , które przeszły długą rehabilitację przy zerwanych wiązadłach w kolanie. Większość graczy, dzięki coraz lepszej medycynie pourazowej wraca do mocniejszej lub słabszej dyspozycji. Jak będzie z Jabarim Parkerem?

Do niefortunnego zerwania wiązadła (ACL) doszło wczoraj poczas wygranej z Phoenix Suns (94-92). 19-letni debiutant w NBA doznał kontuzji podczas trzeciej kwarty, kiedy zderzył się z P.J. Tuckerem. Co gorsza dla Bucks pierwsze diagnozy o silnym stłuczeniu lub mocnym naciągnięciu nie potwierdziły się. Dopiero dokładniejsze badania potwierdziły powagę urazu absolwenta Duke. Co to oznacza dla Bucks i trenera Jasona Kidda?

Parker notujący w swoim debiutanckim sezonie średnie 12.3 pkt i 5.5 zb w 25 meczach przy 29 minutach w grze, był jednym z motorów napędowych Kozłów. Jak wiemy Bucks to rewelacja sezonu na Wschodzie, notująca bilans 13-12 i realnie walczący team o play off. Parker to najlepszy debiutant listopada na Wschodzie a także to już były numer 1 faworyt do prestiżowej Rookie of the Year Award.

Życzymy mu pomyślnej rehabilitacji i najlepszego powrotu do pełnej sprawności.

P.S. Parker to drugi rookie z top 10 draftu , który bardzo szybko zakończył debiutancki sezon. Przed nim złamania nogi doznał Julius Randle z L.A. Lakers.

Komentarze do wpisu: “Jabari Parker kończy sezon, zerwał ACL

 1. A wiekszość graczy z kontuzjami gra w butach adidasa…

  1. masz jakieś oficjalne badania w tym temacie czy tylko tak sobie piszesz? Ja np zerwałem naderwałem wiązadła w butach Nike i co mam powiedzieć, że Nike są be z tego powodu?

   Parkera szkoda jak cholera mam nadzieję, że wróci w przyszłym sezonie i będzie dalej się rozwijał

  2. Stary, to jedna wielka ściema z tym artykułem, a ty tu takim farmazonem nas atakujesz.

 2. Ja też zerwałem ACL i to co prawda w korkach, ale od Adidasa! Przypadek?

 3. Ja podobnie, grając w piłkę w ADASIACH, zerwałem ACL.

 4. Odbiegając od butów…naprawdę szkoda Parkera, z obecnych rookie radził sobie najlepiej, poza tym Kozły zanotowały ogromny progres w porównaniu z poprzednim sezonem i nawet całkiem miło się ich oglądało. Ehh teraz pewnie Wiggins ROY :/

 5. i moje obstawiania co do rookie of the year poszły………………… się , zakład będzie wygrany przez kolege.

 6. kurde… a ja wczoraj dostalem straszliwego rozwolnienia ktore mnie zaatakowalo jak wracalem do domu w butach Adidasa… przypadek?

Comments are closed.