Melo i Smith pokonują Nuggets

O wczesnej porze, jak na standardy NBA,  zebrali się kibice przed telewizorami i w Madison Square Garden, aby śledzić poczynania New York Knicks i Denver Nuggets. Obie ekipy w tym sezonie nie błyszczą, mówiąc delikatnie. Nuggets w tym sezonie o Playoffs mogą pewnie zapomnieć, ale fani z Wielkiego Jabłka po sezonie przerwy chcą znów znaleźć się w czołowej ósemce. W niedzielę udało im się pokonać Denver 109:98 głównie dzięki znakomitej drugiej kwarcie, kiedy to goście oddali jeden celny rzut z gry.

Knicks rozpoczęli to spotkanie z jedną zmianą w wyjściowej piątce. J.R. Smith zajął miejsce Imana Shumperta, który zmaga się z urazem biodra. Ta zmiana okazała się być strzałem w dziesiątkę, bo Smith do spółki z Carmelo Anthony’m poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Pierwsza kwarta wskazywała jednak coś zupełnie innego, gdyż to zawodnicy Denver świetnie weszli w mecz, a szczególnie Arron Afflalo, który w pierwszej odsłonie pojedynku trafił cztery rzuty z dystansu na pięć prób. Ogólnie w tym elemencie Nuggets mieli skuteczność 6/9, co w połączeniu z dobrą grą Mozgova i Farieda pod koszem dawało odpowiednie zbilansowanie. Melo Anthony źle rozpoczął te zawody i już w pierwszej kwarcie zanotował trzy straty, więc grę „ciągnął” J.R. Smith. Pod koniec gospodarze zdołali odrobić kilka punktów straty i mieliśmy remis 31:31.

O drugiej kwarcie nie można napisać zbyt wiele, ale na pewno przejdzie ona do historii Nuggets, jeśli nie całej ligi. Goście przez 12 minut mieli skuteczność 1/16 z gry, a ostatnie punkty z akcji zdobyli dopiero równo z syreną obwieszczającą koniec pierwszej połowy. Ofensywa Denver po prostu nie istniała, więc gracze z Nowego Jorku mogli spokojnie uzyskać bezpieczne prowadzenie. Anthony włączył killer mode i razem ze Smithem zdobyli łącznie 32 punkty przez dwie kwarty. Prowadzenie do przerwy 62:39 nie pozostawiało złudzeń.

Podopieczni Briana Shawa nie mogli tego dnia zagrać gorzej w ataku, więc po przerwie zaprezentowali się znacznie lepiej. Sygnał do odrabiania strat dał rozgrywający Nuggets, Ty Lawson, który kilkukrotnie trafił z dystansu, a także obsługiwał podaniami swoich kolegów z zespołu. Goście wygrali trzecią część meczu jedenastoma punktami i wynik 86:74 na korzyść gospodarzy już nie wyglądał tak tragicznie. Na szczęście dla Knicks w składzie był Carmelo Anthony, który zagrał na dobrej skuteczności (10/14 z gry), przede wszystkim grał mądrze, podejmował dobre decyzje i był agresywny pod obiema tablicami.

Napór Denver trwał w najlepsze. Po tym jak Darrell Arthur trafił z dystansu, a Nate Robinson zaliczył akcję 2+1 w serca kibiców Nuggets zaczęła tlić się nadzieja na odwrócenie losów spotkania. Przewaga stopniała do 9 punktów, ale za chwilę akcją trzypunktową popisał się solenizant, Amare Stoudemire, a na pięć i pół minuty przed końcem Anthony trafił z dystansu. Prowadzenie znów wzrosło do 17 punktów i było pewne, że Knicks nie dadzą sobie wydrzeć tego zwycięstwa. Wygrana 109:93 dzięki kapitalnej drugiej kwarcie na pewno ucieszyła kibiców zgromadzonych w Madison Square Garden. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb, ponieważ bilans 3-8 nie zasługuje na pochwałę dla Dereka Fishera i jego zawodników. Tylko Anthony i Smith mieli podwójne zdobycze punktowe. Na słabe Denver to wystarczyło, ale tak można wygrywać pojedyncze spotkania. Na razie gracze z Nowego Jorku nie tworzą ekipy na miarę Playoffs.

New York Knicks (3-8) – Denver Nuggets (2-7) 109:93

(31:31, 31:8, 24:35, 23:19)

Knicks: Anthony 28 (9 zb.), J.R. Smith 28, Stoudemire 9, Acy 8 (8 zb.), Dalembert 8 (8 zb.), Larkin 7, J. Smith 6, Hardaway Jr. 6, Prigioni 5, Wear 4

Nuggets: Afflalo 18, Lawson 17 (9 as.), Faried 16 (9 zb.), Chandler 11, Arthur 10, Mozgov 8, Galinari 5, Robinson 5, McGee 2, Gee 1