Barbosa jednak do Warriors, a Brown do Heat

leandro-barbosa-gary-williamsNie Leandro Barbosa a Shannon Brown okazał się kolejnym uzupełnieniem składu w zespole wicemistrzów NBA. 28-latek, który nie potrafił załapać się na dłużej do zespołu New York Knicks parafował niegwarantowaną umowę z Żarem i za sezon gry w barwach Heat zarobi 1.3 mln USD. Brown to były zawodnik Phoenix Suns, Los Angeles Lakers, Charlotte Bobcats i Cleveland Cavaliers, który w latach 2009-10 zdobywał 2 mistrzowskie tytuły.

Ostatni rok gry w NBA Browna to tułaczka pomiędzy San Antonio a Nowym Jorkiem i tylko 29 rozegranych spotkań ze średnimi 2pkt i 1zb. Shannon z zawodnika drugiego planu, 'plastra’ czy strzelca na dystansie spadł do roli 'wypełniacza składu’. Niestety żaden klub NBA po przygodzie w Arizonie nie był w stanie dać mu większej szansy czy większej liczby minut na parkiecie. Teraz z kolei ma aspirować do roli zmiennika dla Dwyane’a Wade’a, ale jak wiemy  to już 4 nowo-zakontraktowany gracz Heat, który ma też zastąpić Ray’a Allena.  Teraz Heat mają 16 graczy z ważnymi kontraktami , przy czym małą część stanowią niegwarantowane umowy.

Parę dni temu jeszcze przymierzaliśmy do tej roli Brazylijczyka Leo Barbosę. Jak się okazuje to szybsi w zakontraktowaniu obrońcy okazali się Golden State Warriors, a sam strzelec znalazł się na liście życzeń Steve’a Kerra. Jak się okazuje, minionej nocy Leandrinho zaakceptował propozycję szefów Warriors, by partnerować w kolejnym sezonie Stephowi Curry czy Klay’owi Thompsonowi.   31-letni shooter to drugi obok Shauna Livingstona obwodowy , którego pozyskali podczas off-season sternicy Wojowników.

Komentarze do wpisu: “Barbosa jednak do Warriors, a Brown do Heat

  1. No coz, zaczyna sie okres wypelniania rosterow – zaden z w/w zawodnikow wiele do gry nie wniesie w tych druzynach. Dziwi mnie tylko, ze Blatche pozostaje caly czas bez roboty (nie myle sie?), to przeciez solidny hard-worker.

  2. w sumie gdyby Shannon Brown gral to co w LAL to naprawde dobrze bedzie. Pytanie dlaczego przystopowal i co z tego wyniknie na dluzsza mete…

  3. Z najciekawszych zawidnikow to pozostali jeszcze Allen (cavs lub koniec kariery), Sessions (pewnie Rockets), Beasley (Lakers), Turkoglu (Clippers), Crawford, Elton Brand i Blatche (nie wiadomo gdzie) no i Oneal ktory mial niezly ostatni sezon. Bynum ma odpuscic sezon, Okafor polowke. Reszta to juz raczej ogorki do przybijania piatek.

Comments are closed.