Toure’ Murry blisko Jazz

Atletyczny combo-guard (obwodowy zawodnik, który może grać zarówno jako PG i SG) – Tour’e Murry doszedł do porozumienia z Utah Jazz. 24-latek ma podpisać dwuletnią umowę wartą około 2 mln $.

Murry w poprzednich rozgrywkach otrzymał szansę w New York Knicks. W 51 spotkaniach (wszystkie z ławki) notował średnio 2.7 ppg, 0.9 rpg i 1.0 apg. Nie pokazuje to jednak możliwości jakie ma ten gracz, ponieważ dostawał przeciętnie niewiele powyżej 7 minut na mecz.

W Jazz ma się to zmienić. Na obwodzie są co prawda Burke, Exum, Burks i Clark, ale nie można powiedzieć że Murry nie ugra więcej w rotacji. Klub z Salt Lake City liczy z pewnością na to, że przynajmniej wywrze większą presję na wspomnianą czwórkę, a wszystko co będzie ponadto należy już traktować jako bonus.

Poza Jazz, usługami Toure’ byli zainteresowani Heat i Lakers. W składzie chcieli go ponoć zatrzymać również Knicks, ale oczekiwali by wstrzymał się z decyzją jeszcze przez jakiś czas do momentu, w którym Jackson będzie miał większy zarys drużyny.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *