Nowe kontrakty i plotki 22/07/2014

Zbiorczo – najnowsze informacje na temat mniej znaczących transferów, plotek i nowych kontraktów w lidze.

33-letni Dahntay Jones ma zamiar wznowić swoją karierę po tym jak opuścił cały poprzedni sezon z powodu kontuzji. Grający na pozycjach SF/SG weteran w najbliższych dniach ma się pojawić w obiektach New York Knicks gdzie będzie walczył o nowy kontrakt.

Według Alexa Kennedy’ego Ray Allen wciąż nie podjął decyzji co do ewentualnego powrotu do gry i zakończenie imponującej kariery jest wciąż mocno brane pod uwagę. 39-letni obrońca w poprzednim sezonie w barwach Heat notował średnio 9.6 ppg, 2.0 apg i 2.8 rpg. Marc Stein sugeruje, że ostateczną informację otrzymamy w okolicach 27-go lipca, gdy Ray wróci z wakacji w Chinach.

Chicago Bulls poinformowali, ze podpisali kontrakt z Cameronem Bairstowem. Wybrany przez nich z 49 numerem draftu Australijczyk mierzy 6’9, waży 250 funtów i gra na pozycji skrzydłowego.

Marc Spears informuje, że Chris Singleton spotkał się z zainteresowaniem ze strony Miami Heat i Indiana Pacers. Singleton ma 24 lata, gra na pozycji SF i w poprzednim sezonie w barwach Wizards notował średnio 3.0 ppg i 2.2 rpg.

Matt Bonner pozostaje w San Antonio. Doświadczony skrzydłowy jest najprawdopodobniej ostatnim ruchem transferowym Spurs tego lata po tym jak podpisał roczny kontrakt wart ligowe minimum weterana warte 1.45 mln $.

Jan Vesely opuszcza NBA. Czech został jednym spośród zaledwie siedmiu graczy, którzy zostali wybrani w drafcie z numerem 6 lub wyższym i wypadli z ligi po maksymalnie trzech sezonach. Vesely będzie teraz próbował odbudować swoją karierę w Turcji.

25-letni Robbie Hummel podpisał nową, roczną umowę z Minnesota Timberwolves. Drugoroczniak notował w poprzednim sezonie 3.4 ppg i 2.5 rpg występując w 53 spotkaniach (5 w podstawowym składzie).

Komentarze do wpisu: “Nowe kontrakty i plotki 22/07/2014

  1. Szkoda Veseliego, ale sama dynamika nie daję Ci miejsca w NBA. Jeszcze :)

  2. Vesely fantastycznie skakał, ale był jakiś taki zagubiony na boisku. Miałem wrażenie, że trenerzy za dużo od niego chcieli, a za mało uczyli :(

  3. Miał też pecha do drużyn, bo gdzie indziej były akcenty. W Waszyngtonie pierwsze skrzypce grał ciągle Wall i potrzebował doświadczonych graczy na parkiecie, aby się uczył gry, a w Denver wysokich jak mrówków, więc ciężko się przebić w rotacji, a naprawdę szkoda, bo taki energizer z ławki się przydaje, może jakby poprawił obronę. W sumie był pewnie lubiany, bo każdy tylko patrzył, aby mu na alley’a rzucić, a na koleżeńskość w stanach również się patrzy. Cóż to pokazuje, że jest rasizm w stanach, z czarnego co tylko skacze próbują zrobić gracza, a jak biały nie wpasowuje się idealnie w obronę, to choćby był mega atletyczny to go wyrzucą :).

    1. Powodzenia w NBA z centrem mierzącym 6’9 ;) W większości serwisów był listowany jako niski/wysoki skrzydłowy – poprawiłem w tekście.

  4. Wcześniej miał niby 6’10 widać się „zmniejszył” ale tak czy inaczej awizowany jest jako pf/c.

    1. :) To częsta praktyka – każdy wysoki przed podpisaniem umowy ma 7 stóp, a potem jest niższy niż SF

Comments are closed.