DeJuan Blair bliski transferu do Wizards

Jak donosi kilka amerykańskich źródeł to reprezentujący Dallas Mavericks w poprzednich rozgrywkach, DeJuan Blair, jest o krok od przenosin na Wschód NBA. 37. wybór draftu do San Antonio Spurs z 2009 roku miałby trafić do stolicy USA i klubu Marcina Gortata na zasadzie „sing and trade”.

25-letni Blair był energizerem z ławki trenera Ricka Carlisle i zaliczał średnie 6.4 pkt i 4.7 zb grając u boku Dirka Nowtizkiego czy zastępując Sama Dalemberta. Wśród Wizards mógłby zastąpić Trevora Bookera, który najprawdopodobniej opuści zespół Randy’ego Wittmana. Booker m.in. znalazł się na radarze New York Knicks.

W przypadku transferu to DeJuan Blair miałby zostać zmiennikiem Marcina Gortata i Nene Hilario. Zawodnik z pięcioletnim doświadczeniem w lidze miałby też wpłynąć na poprawę liczby zbiórek czy jakości defensywy półfinalistów z ostatnich play offs.

Jeśli dojdzie do wymiany do Mavs nie otrzymają od Wizards żadnego zawodnika. Być może trade exception albo przyszły wybór w drafcie.

Jak wiemy Wizards podpisali dwuletni kontrakt z Paulem Piercem i stracili kosztem Rockets Trevora Arizę. Być może Blair doda nieco jakości zespołowi trenera Wittmana. Niewykluczone, że Czarodzieje skuszą się jeszcze na dodatkowego weterana, na obwód.

Komentarze do wpisu: “DeJuan Blair bliski transferu do Wizards

 1. I dobrze bo ja w poprzednim sezonie nie mogłem patrzec na tego Bookera – w offensywie bardzo słaby a jego jedynym atutem była walka na tablicach

 2. Mam nadzieję, że w końcu zagrzeje gdzieś miejsce. 5 cm więcej wzrostu i byłby rozchwytywany.

 3. Śmiechem żartem ale dodanie tego bardzo pożytecznego i lubianego przeze mnie gracza może być ostatnim elementem brakującym do finału Wschodu

 4. Odnoszę wrażenie, że ten zawodnik jest trochę niedoceniany i za mało wykorzystywany.
  Jeśli miałby więcej minut, mógłby mieć znacznie lepsze statystyki. Na pewno przyda się w Wizards.

 5. Zawsze lubiłem Blaira – ma wielkie serce do gry i mnóstwo siły:D faktycznie gdyby tylko był trochę wyższy… a tak będzie dobrym zmiennikiem – trafi parę dziwnych rzutów i zbierze parę piłek na atakowanej tablicy.

 6. Kapitalny transfer, Blair to zdecydowany upgrade w stosunku do Bookera, który potrafi walczyc na deskach, jednak za czesto decyduje sie na akcje 1vs1.
  Blair to cholernie niedoceniany zawodnik, w rotacji u Popa stracił miejsce po zadomowieniu sie Splittera.
  Bedzie bardzo dobrym wsparciem dla Gortata oraz Nene.

Comments are closed.