Westbrook zrezygnował z udziału w Mistrzostwach Świata

Według doniesień Yahoo! Sports Russell Westbrook poinformował Team USA, że rezygnuje z gry w kadrze tego lata. 25-letni rozgrywający nie ma w tej chwili problemów ze zdrowiem, ale woli dać ogranizmowi trochę odpoczynku po dwóch artroskopiach kolana.

To dobra wiadomość dla drużyny Scotta Brooksa, która przez problemy zdrowotne kluczowych zawodników przedwcześnie kończyła udział w dwóch ostatnich PO.

O miejsce zwolnione przez Westbrooka będą teraz rywalizować Steph Curry, Damian Lillard i Kyrie Irving. Trener Krzyzewski bardzo cenił Russella za uniwersalność i nieustępliwość, która gwarantowała odpowiednią agresję na obu połowach. Patrząc na wymienionych wyżej kandydatów, zmiennik będzie dużo bardziej nastawiony na atak.

Zawodnik Oklahoma City Thunder jednocześnie dał do zrozumienia, że będzie chciał się pojawić na kilka treningach drużyny narodowej.

Potwierdzenie obecności w Team USA tego lata oznaczało udział w obozie treningowym w lipcu, serii sparingów w sierpniu i wrześniowych Mistrzostwach Świata w Hiszpanii.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. M pisze:

    A mówiłem wziąć Conleya- miałby przynajmniej dobrego obrońcę na tej pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *