Afflalo wróci do Denver

Jak podaje Adrian Wojnarowski, Orlando Magic dogadali się z Denver Nuggets w sprawie wymiany Arrona Afflalo. Za rzucający obrońca Magic mają otrzymać Evana Fourniera i #56 wybór w dzisiejszym Drafcie.

Afflalo był już graczem Nuggets w latach 2009-2012, będąc wówczas pewnym punktem drużyny i wyjściowej piątki. W lato 2012 wziął udział w czterostronnej wymianie, na mocy której przeniósł się do Orlando, a brali w niej udział też Dwight Howard, Andre Iguodala czy Andrew Bynum.

Arron jest po najlepszym sezonie w karierze, w którym notował średnio 18.2 punktu, 3.4 asysty na mecz i trafiał ze skutecznością 42.7% zza łuku.

Magic mogli wyciągnąć znacznie więcej za swojego najlepszego gracza. Afflalo mieli być zainteresowani m.in. Chicago Bulls i mieli oni oferować swoje wybory w pierwszej rundzie Draftu.

Cel całej wymiany jest jednak inny i Magic oszczędzą łącznie 7mln USD w przyszłym sezonie oraz będą mieli większe pole do popisu na rynku wolnych agentów w przyszłości. Jest to bardzo dobra wymiana dla Nuggets, ale czy taka będzie dla Magic to już pokaże czas.

Komentarze do wpisu: “Afflalo wróci do Denver

  1. Brawo dla moich Nuggets . Afflalo za Fourniera i pick drugiej rundy ? Aż się zdziwiłem , że AA był wart tylko tyle . Jestem ciekawy czy Afflalo nie zostanie wykorzystany dzisiaj w kolejnej wymianie .

  2. Afflalo podobno nie mógł już znieść przegrywania Magików i poprosił o szybkie rozstrzygnięcia.

  3. W innym poście ktoś sugerował wymianę Pels i Magic – Gordon za Afflalo. Zapytałem go czy uważa Magic za idiotów. Teraz otrzymałem odpowiedź. Jaką – sami widzicie.

Comments are closed.