STAT nie pomoże Knicksom… i Jacksonowi

Mógłby zostać bohaterem Madison Square Garden – jeśli wróciłby do formy prezentowanej w pierwszym sezonie gry w Nowym Jorku . Jednak zdrowie i stan kolan czy pleców nie pozwala mu na to. Mógłby być równie dobrze wspominany przez fanów z Big Apple gdyby odszedł od ostatniego roku kontraktu, gwarantującego mu 23.4 mln USD! Na dziś Amar’e Stroudemire zdecydował, że nie zamierza rezygnować z drugiej najwyższej płacy , po Kobem Bryancie. Tym samym STAT nie pomoże też Philowi Jacksonowi przy przebudowie nowojorskiego klubu. Nie w nowym sezonie, Phil.

Z jednej strony można „trochę” obwiniać STATA, iż nie pomoże pragnącym wzmocnień w składzie Knicks. W końcu zejście z 23 mln byłoby nie tylko czymś nietypowym dla NBA, ale również otworzyłoby Jacksonowi i spółce dużo większą furtkę przy pozyskaniu nowych nazwisk. Z drugiej strony szefostwo Knicks powinno uderzyć się w pierś, bowiem przed 4 laty podpisali jeden z najmniej korzystnych a zarazem najwyższych w historii zawodowego sportu. Pokusili się również o amnestię na Chauncey’u Billupsie, zamiast zostawić ją na gorsze dni, np. dziś przy nazwisku Stoudemire. Niestety teraz będą zmuszeni wegetować na rynku 'free agents’ oraz czekać aż minie kolejny sezon…

Kibice Knicks mogliby liczyć na upgrade w składzie, gdyby na przykład STAT wybrał opcję gracza i porzucił ostatni rok z kontraktu, a w tym samym czasie Carmelo Anthony zdecydował się wybrać ostatni rok z kontraktu oraz zarobki również na poziomie 23 mln USD. (Jednak to już tylko mrzonki i fantazja autora).
W podobnym jednak czasie Melo zdecydował, że wybierze opcję od odejścia od ostatniego roku i spróbuje swoich sił na rynku wolnych graczy. Nie jest natomiast jeszcze powiedziane, że Melo na pewno odejdzie z Knicks. Ostatnie bowiem doniesienia sugerują, że piątkowe spotkanie z Philem Jacksonem, Derekiem Fisherem i Stevem Millsem nie postawiły sprawy w świetle odejścia Anthony’ego z klubu. Podkreślły jedynie, że Carmelo nie zostanie w Knicks na starym kontrakcie.

Nie ukrywam, że początki prezydentury Jaxa w Knickerbockers to ciężki kawałek chleba i nawet za sumę 12 mln USD. Phil musi sprzątać po swoich poprzednikach i szukać każdego możliwego rozwiązania do wyciągnięcia drużyny z ligowego dołka. Niestety nawet pozostanie w Nowym Jorku Carmelo Anthony’ego i na nowych, lepszych dla gracza warunkach nie gwarantuje mu powodzenia. Dodatkowe zmiany w składzie Knicks są niemal koniecznością do walki o play offs 2015. Nawet jeśli różnymi środkami uda się Knicks do nich dostać, to tak naprawdę wejdą na rynek transferowy po zakończeniu kontraktów Tysona Chandlera, Amar’e Stoudemire’a oraz Andrei Bargnaniego.

Komentarze do wpisu: “STAT nie pomoże Knicksom… i Jacksonowi

 1. Ja wiem off sezon, ogorki slonce plaza, ale artykul z dupy , temat zastepczy , ale to nie portal Sci Fiction :)

  Pierwsze primo: Ostatni suty kontrakt over 20baniek $$, a pozniej min dla weterenow, przez brak kolan, kto mialby dobrowolnie zrezygnowac z 20baniek, hello dobry zart, glupcem by byl gdyby mial teraz zejsc dobrowolnie z tego kontraktu, chyba ze dostanie dotacje pod stolem( jak nasi politycy dotuja lotniska) , to wtedy prosze bardzo

  Drugie primo : Sunsi zaproponawali mu max 3year, w tym 3rd sezon opcja dla teamu, ale NYK to nie klub to stan umyslu, jebneli mu konrakt 5lat 100baniek , bravo bravo bravo , chwalmy Pana Dolana i jego sztab doradcow , plus ekspertow ze sztabu medycznego, jakis pozew powinnien isc o celowe narazanie na niegospodarnosci i strate vs pracownikom swego klubu

  1. POZDRAWIAM AUTORA KOMENTARZA
   ZAWSZE LEPIEJ PISAĆ I COŚ ROBIĆ NIŻ LAMENTOWAĆ.nie?

 2. Może nie byłoby głupim pomysłem zrezygnować z Anthonego? Pozbyć się jeszcze Smitha, oraz Feltona, najlepiej za jakieś picki w drafcie, jeśli znaleźli by jakiegoś frajera, który by się na to zgodził. Postawić na Hardawaya, oraz Shumperta, spisać ten rok na straty, i powalczyć o wysoki wybór w drafcie.

 3. to nie w Nowym Yorku,…
  poza tym pewnie wszystkie picki przehandlowali do 2020-go…

 4. Amare mialby obnizac swoja pensje? 23 mln? Tyle pewnie Dolan wydaje na wakacyjny remont meblościanki w swoim jachcie.

 5. Powinien zrezygnować z 23 milionów i przyjąc nową pensje 3 miliony !!!! ? Może jakby miał uszkodzony płat czołowy ? Choć pewnie nawet wtedy by tego nie zrobił…

 6. Krzychair, akurat pick z 2015 Knicks mają dla siebie, więc manewr z totalną przebudową byłby możliwy. A co do samego artykułu, to nie ma co się dziwić Statowi, ostatni skok na kasę, tylko głupi by zrezygnował z takiej kwoty, to samo zaraz zrobi Bargnani, Phil to pewnie doskonale wiedział, nie ma co liczyć na cuda.

 7. Największym debilizmem Knicksów było właśnie amnestionowanie Big Shota, ale nie samo w sobie, oni kilka dni wcześniej podjęli opcję zespołu na ten kontrakt, żeby go później amnestionować, istna wariacja.

 8. No nie spodziewałem się… co ten STAT.
  Hehe ;)

  Swoją drogą twittery ćwierkają, że Melo i James zagrają wspólnie w… Lakers…

  No nie wiem ile w tym prawdy i sensu, ale Kobe bierze 30 baniek… Pau prawie 20 a Nash podobno do Sixers + 7 pick za 10 pick i Younga…. no to Pau na wylocie… ale gdzie?
  I skąd oni (LAL) piłek nabiorą… Kobe-Melo-LBJ -> to jest przecież z 75 rzutów na mecz albo lepiej… no i kto ma grać na PG? SwaggyP? A na C? Hill? Sacre? No ja sam nie wiem… pewnie to pieprzenie… ale Melo i LBJ w LAL hm… chyba jak Kobe pójdzie na emeryturę… ale co ja tam wiem…

 9. Pierwsze słyszę bAltic,ale na PG Kendall Marshall jak znalazł. Co do centra,to już obojętne… Science-fiction jednak,jak dla mnie:)

Comments are closed.