Timberwolves bliscy zatrudnienia Joergera

Źródła stacji ESPN donoszą o tym, że Timberwolves są bliscy zatrudnienia na stanowisku trenera Dave’a Joergera.

Pochodzący z Minnesoty szkoleniowiec jest wciąż związany kontraktem z Memphis Grizzlies, ale otrzymał pozwolenie na rozmowy z ekipą Flipa Saundersa i jeżeli zakończą się pomyślnie to jego przejęcie ma zostać zrekompensowane wyborem/wyborami w drafcie i/lub gotówką.

Decyzja Grizzlies o „odpuszczeniu” trenera, który w debiutanckim sezonie dał im bilans 50 – 32 może wydawać się zaskakująca bez dodatkowych informacji. Nie jest jednak tajemnicą, że Joerger nie należy do faworytów większościowego właściciela klubu – Roberta Pera. Młody miliarder (36 lat, został bogaczem w wieku zaledwie 34) chciał go nawet zwolnić w trakcie sezonu, gdy pozbawiona Gasola drużyna miała duże problemy w lidze, ale ostatecznie został odwiedziony od tej myśli.

Mało tego, w klubie z Memphis ostatnio mocno zgrzyta o czym pisał Woy -> Zamieszanie wsród Grizzlies.

Joerger jest w bliskich stosunkach z szarą eminencją Timberwolves – Flipem Saundersem, który był jego mentorem na początku kariery szkoleniowca. Teraz mogliby połączyć swoje siły, by w końcu wyprowadzić klub z Minnesoty na prostą.

Dave jest już po wstępnych rozmowach z Saundersem. W trakcie weekendu czeka go jeszcze rozmowa z właścicielem klubu – Glenem Taylorem. Jeżeli wszystko pójdzie po jego myśli, to do ustalenia pozostanie już tylko kwota „wykupu”, ale ESPN sugeruje, że Grizzlies nie będą zbyt mocno go bronić.

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu do podpisania kontraktu nie dojdzie, to w tej chwili faworytem za plecami Joergera jest Sam Mitchell.

Komentarze do wpisu: “Timberwolves bliscy zatrudnienia Joergera

  1. Jeżeli dojdzie do podpisania kontraktu, to będzie to dobry ruch ze strony Minnesoty. Trener debiutant, mimo kontuzji liderów, spisał się znacznie lepiej niż się spodziewano w RS. Do tego niewiele brakowało, aby przeszli 1 rundę PO. Pewnie teraz Love wymienią na twardego obrońcę pod kosz (Gibson?)

  2. Memphis to chora organizacja jednak. A co do Joergera to on chce odejść , Memphis go nie chcę – więc szansę Minnesoty są bardzo duże

  3. To teraz się w ogole nie zdziwie jak odejdzie Z-Bo albo Gasol … Coś czuje , że jeden z nich opuści Memphis już w wakacje. Do tego znudzi się Conley i Memphis nawet nie powącha 8 miejsca …

Comments are closed.