Carter chciałby zostać w Dallas

200px-Dallas_Mavericks_logo.svgVince Carter powiedział, że bardzo chętnie pozostałby w swej obecnej drużynie na kolejny sezon. Tym samym 37-letni dziś zawodnik potwierdził, że nie ma jeszcze zamiaru kończyć swej kariery i nadal ma chęć do gry w koszykówkę.

Pochodzący z Florydy zawodnik spędza aktualnie swój trzeci sezon w Mavs. Kontrakt z drużyną „Rumaków” podpisał w 2011 roku, a za każdy sezon inkasuje po 3,1 mln USD.

Ostatnio sam zawodnik bardzo przychylnie wypowiadał się na temat klimatu, który panuje w jego zespole i jednocześnie stwierdził, że z ogromną chęcią podpisałby nowy kontrakt z teamem z Dallas po zakończeniu obecnych rozgrywek.

Jednocześnie zawodnik odniósł się do potencjału ekipy Mavericks, która wedle jego opinii posiada ogromny potencjał, a kolejny rok będzie jak zapowiada kolejnym rokiem progresu.

Next year might be even better. We can attract some more people, more talent. Now I know my role, and I know the system, it’s second nature to me now. I know the city very well. I’m stepping out, going to SMU games and getting out and about. I’m very comfortable here.

W ciągu trzech sezonów w barwach zespołu z Teksasu Carter zdobywa średnio 12,0 pkt, 2,5 asysty oraz 3,7 zb. na mecz.

Obecnie gracz ten rozgrywa swój 16 rok na parkietach najlepszej ligi świata. Do tej pory prócz Mavs grał w Toronto Raptors, New Jersey Nets, Orlando Magic i Phoenix Suns.

Paweł Kołakowski

Od lat wierny kibic Houston Rockets i wielbiciel Charlesa Barkleya (głównie z czasów gry w Suns). Wychowany na transmisjach NBA w TVP2 wspominający z łezką w oku te godzinne transmisje w piątkowe popołudnia z komentarzem Szaranowicza i Łabędzia :). Ahh te lata 90-te :)

1 Odpowiedź

  1. VDL pisze:

    Gdyby mial w tym czasie zdobyc mistrzostwo to jestem na tak. Bardzo lubie i szanuje VC za to jakim jest graczem i czlowiekiem, dlatego zawsze zyczylem mu tego tytulu. Przez cala swoja kariere zasluzyl na to. Jezeli nie Dallas to zespol ktory ma realna szanse na zwyciestwo! VC#15-4eva!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *