Beverley rozerwał łąkotkę i kończy sezon

O wielkim pechu może mówić następny z ważnych starterów kolejnego klubu ligi. Jak donosi już parę różnych źródeł to poważna kontuzja i rozerwanie łąkotki przytrafiło się tym razem Patrickowi Beverley z Houston Rockets. To oznacza osłabienie defensywy Rakiet oraz utratę wartościowego obrońcy, zwłaszcza jeśli wspomnimy, iż Aaron Brooks jest od niedawna graczem Denver Nuggets.

Beverley od momentu mocniejszego wejścia do NBA i wywalczenia sobie miejsca w ekipie z Texasu postrzegany jest jako najmocniej pracujący w defensywie zawodnik, na pozycji numer 1. Wielu z kibiców widziało go już w All – First Defensive Team bieżących rozgrywek. Tymczasem wg słów opiekuna Rakiet, Kevina McHale’a, sam gracz doznał na tyle poważnego urazu, iż wyeliminuje on zawodnika z końcówki sezonu zasadniczego, a także z play offs. Przerwa na kontuzje związane z rozerwaniem łąkotki są długotrwałe a rehabilitacja wymaga 4 do 6 miesięcy. Dla Rockets oznacza to, że bardzo wielka odpowiedzialność za wyniki drużyny spadnie na barki – lubującego się w ataku – Jeremy’ego Lina.

Do niefortunnego wypadku Beverley’ego doszło podczas feralnego dla Sixers , przegranego 26. z rzędu meczu, przy wygranej Rockets. Patrick osiągał dotychczas przeciętne 9.9pkt i 2.7as , ale praca w obronie jaką wykonywał, uprzykrzając życie topowym rozgrywającym ligi, była i jest nieoceniona dla Rockets. 25-latek , który znany jest z twardego charakteru, doznał bardzo podobnej kontuzji do rehabilitującego się Derricka Rose’a.

Komentarze do wpisu: “Beverley rozerwał łąkotkę i kończy sezon

 1. Bardzo dużo zależy od tego, w którym obszarze łąkotka pękła, bo tzw strefa biała, praktycznie nieukrwiona, się nie zrasta. Sam proces gojenia jest bardzo długi, nie wiem jaką magię uprawiają lekarze NBA ;) ale w Polsce łąkotka potrafi się zrastać latami ;<

 2. Cholera szkoda, uwielbiam tego fightera!

  No i mój kurs, że Rakiety wezmą Zachód już nie jest tak wspaniały…

  1. a co on takiego zrobił? w tej sprawie fani OKC mi przypominają fanów Barcelony po faulu Ujfalusiego na Messim…

  2. Nie jestem fanem okc, nie o to chodzi totalnie. :) Uwielbiam twarda walke ale tam bylo to totalnie nie potrzebne i chamskie wg mnie.

  3. Ale co tam było? Określ się bo póki co to piszesz o jakimś enigmatycznym „czymś”… Beverly nie zrobił Westbrookowi nic… A jeżeli uważasz inaczej to określ to precyzyjnie proszę…

 3. No i skończyło się rumakowanie, bo bez obrońcy na obwodzie nie da się wygrać ligi. na jedną serie w PO wystarczy ale finał nawet konferencji już uciekł.

Comments are closed.