Jackson namaści Kerra jako nowego trenera Knicks ?!

W przeciągu kilku następnych dni dowiemy się czy nowym prezydentem klubu N.Y. Knicks stanie się Phil Jackson. Przypomnijmy, że taką rolę (a nie trenera) zasugerował sternikom Knickerbockers były opiekun Mistrzów NBA z Chicago i Los Angeles. Ostatnie doniesienia mówią, że Phil może być bliżej niż dalej porozumienia z Knicks i mógłby dowodzić nową łodzią, z jednym „ale”…Jackson chciałby mniejszego wpływu na politykę transferową klubu ze strony właściciela Knicks, Jamesa Dolana (czyli coś co na dziś wydaje się nierealne!).

Plotka o zainteresowaniu Knicks Jacksonem pojawiła się przed ostatnim weekendem , a Steve Mills przyznał, że oferował Jaxowi stanowisko nowego trenera zespołu spadającego w ligowej hierarchii. Po tej plotce akcje Knicks nieznacznie poszły w górę, przy czym zespół odniósł serię 4 zwycięstw i jest całkiem niedaleko w tabeli od Detroit Pistons oraz Atlanty Hawks. Wiadomo jednak, iż jeśli Phil zdecydowałby się na pracę w nowym charakterze, to rozpocząłby ją w momencie zakończenia 68. sezonu przez Knicks. Gdyby były trener przyjął omawianą ofertę mógłby liczyć na pomoc dwóch innych pracowników klubu z Madison Square Garden- Steve’a Millsa i byłego gracza, Allana Houstona.

Wybiegając mocno w przyszłość i przyjmując za punkt odniesienia nową rolą wśród Knicks bohatera spekulacji to dziennikarze amerykańscy już idą za ciosem i planują kolejne zmiany w obozie nowojorskim. Niewykluczone, iż mimo faktu, że Jackson i obecny trener zespołu – Mike Woodson – są reprezentowani przez tą samą agencję Jackson pokusi się o zmianę na stanowisku trenera (a to z kolei miałby być jego pierwszy mocny ruch w kierunku poprawy wyników). Wg przesłanek z Nowego Jorku Jax w roli trenera widziałby byłego Mistrza NBA z Bulls i Spurs – Steve’a Kerra. Kerr w przeszłości pracował również jako manager w Phoenix Suns oraz ostatnim czasie trudni się rolą meczowego analityka dla jednej z telewizji relacjonującej mecze NBA. Mówi się , że Kerr ma sporą wiedzę oraz bagaż  doświadczeń zebranych przez lata (kiedy uczył się od najlepszych graczy jak Jordan ,Pippen i Duncan czy Robinson oraz trenerów jak wspomniany Jackson czy Popovich) oraz cieszy się sporym autorytetem wśród graczy NBA.

Puentując: Ciekawym spostrzeżeniem podzielił się z nami George Karl (były wielki przeciwnik trenerski Jacksona), który zasugerował ,iż nie wierzy by Phil rozmyślał o nowej roli w kategorii kilku sezonów. Wg zdania Karla – jeśli Jackson znajdzie wspólny język z charyzmatycznym Jamesem Dolanem – to uciążliwe dla niego mogą stać się częste podróże między Los Angeles – Nowym Jorkiem i rodzinną Montaną. Karl uważa, że Jackson na nowym stanowisku popracuje krótko czyli 2-3 lata i wówczas wycofa się z koszykarskiego życia. Wiele też będzie zależało od szybkich efektów jego pracy.

Komentarze do wpisu: “Jackson namaści Kerra jako nowego trenera Knicks ?!

  1. coś jest na rzeczy z tym Jacksonem w Knicksach, bo naprawdę wszystkie źródła o tym trąbią. ;-)

  2. Zen Master zdobywał mistrzostwa wszędzie,gdzie był. Jako gracz w Knicks,a także coach Bulls i Lakers. Tych pierśconków trochę ma,,jeden to już na palec u stopy może zakładać. Fajnie by było,aby spiął w klamrę swoją karierę i na jej koniec osiągnął tytuł jako GM( Boże,życzę mistrzostwa dla Knicks,ale jaja). To by była wielka historia,a wręcz legenda. Zresztą Jackson już jest legendarny,jak Red Auerbach,czy Pat Riley

  3. Nie ujmujac sukcesow i pierscieni Jacksonowi… Ale ZenMaster madrze wybiera i nie podejmie sie ciagniecia druzyny bez szans na walke o zwyciestwo, czyli takiej bez dobrych graczy jak mial poprzednio (Jordan/Pippen Kukoc i reszty w Bulls, Bryant/Shaq i Bynum, Gasol w LAL). Mysle ze duzo zalezy od Melo i (byc moze) odejscia z NYK. Podejrzewam ze moze tp byc jeden z podstawowych powodow nieprzyjecia propozycji przez Jacksona…

  4. Łatwo nam dziś mówić. W 1988 (?)Jackson nie wiedział,że obejmuje zajebisty zespół Byków

Comments are closed.