Jackson gorącym kandydatem na GM’a Knicks

Przeżywający ogromny kryzys nowojorscy Knicks są po pierwszych rozmowach z byłym opiekunem Lakers oraz Bulls w sprawie przejęcia kontroli nad klubowym biurem. Jeśli James Dolan przekona byłego Mistrza NBA z New York Knicks, Phila Jacksona, do powrotu do koszykówki to niewykluczone, iż popularny Jax stanie się prezydentem lub specjalnym konsultantem nowojorskiego klubu. Wg ostatnich doniesień 68-letni Jackson jest gotowy do powrotu, ale w nowej roli, natomiast prezydent Knicks Steve Mills już kontaktował się z byłym trenerem.

Jax w ostatnich miesiącach leczył swoje dolegliwości m.in. raka prostaty i zostawał nieco z dala o wydarzeń na parkietach NBA. Przypomnijmy, że były trener Lakers przymierzany był do roli prezydenta lub konsultanta wśród próbujących się odrodzić Seatlle Supersonics, gdyby doszło do zapowiadanych przenosin Kings do Seattle. Ostatecznie do niczego podobnego nie doszło i Jacksona nie ujrzeliśmy w żadnej nowej roli. Sam Phil zakładał też mocno, iż nie interesuje go już więcej rola trenera jakiejkolwiek drużyny i chciałby pójść w stronę kolegi po fachu – Pata Riley – przy budowaniu którejś z ligowych drużyn. Jak się okazuje podobna rola może zostać mu zaoferowana w Big Apple.

Zacznijmy jednak od faktu, że Steve Mills oryginalnie widział Jacksona w roli trenera Knicks, na co Jax nie przystał. Następnie Phil przedstawił działaczowi Knicks swoje wymagania, które koncentrują się przy roli Szefa Biura Knicks, mającego do pomocy swoich asystentów. Wg ostatnich doniesień Phil chciałby mieć wpływ na budowę przyszłych Knicks oraz dostałby do pomocy w/w Millsa oraz byłego gracza, Allana Houstona. Co ciekawe, dalsze rozmowy na linii Jackson – Knicks odbędą się w następnym tygodniu.

Niewykluczone, co sondowałem w poprzednim tygodniu, że Phil Jackson miałby okazję stać się osobą zatrzymującą Carmelo Anthony’ego w Nowym Jorku oraz postacią, która wzmocni Knicks podczas planowanej przebudowy. Wiadomo też, że Knicks będą się rozglądać za nowym trenerem i być może to właśnie 13-krotny Władca Pierścienia dokona właściwej selekcji, kolejnego head coacha.

Komentarze do wpisu: “Jackson gorącym kandydatem na GM’a Knicks

 1. no brainer, może być tylko zbawcą w NYK , największym rynku NBA , trudno byłoby zrobić żeby było gorzej, będzie znowu zen masterem

 2. czy ktoś orientuje się jak wygląda sytuacja draftowa Knicks? tzn czy mają jakieś swoje wybory w najbliższym naborze czy oddali przy okazji transferów?

  1. Oddali, wybór w pierwszej rundzie za Melo do Denver, a w drugiej do Houston, jedyne co mogą mieć to wybór z drugiej rundy od Sacramento, ale on jest chroniony od miejsca 31-55.
   Podsumowując jedyne co mogą mieć to wybór od miejsca 56-60.

  2. bo myślałem czy warto w ogóle im walczyć o PO takim składem i z takim trenerem ale tankować nie mogą no cóż lata głupiej polityki transferowej nie wiem czy na ich miejscu walczyłbym o zatrzymanie Melo bardzo go lubię jako gracza ale chyba z nim w składzie nic się nie ugra jak bd chciał (i pewnie dostanie) maksa, trzeba czekać na koniec kontratku Stat’a albo wymienić to drewno (może być łakomym kąskiem z schodzącym kontaktem tylko czy ktoś bd go chciał?) i może za 2-4 sezony coś tam się ugra a skoro LAL i BOS mogą przełknąć swoją dumę i tankować czemu nie NYK na rok?

 3. Sorry za offtopic, ale czy ma ktoś problem ze stroną nba.com?

  1. klikasz 2 razy w tło i w prawym górnym rogu wyskoczy ci zaznaczenie, klikniesz na nie i się stronka wczyta. Nie jestem informatykiem, ale to chyba jakiś problem z reklamą która nie wczytuje się na polskim IP

Comments are closed.