Koniec serii Kyle’a Korvera (127)

127 spotkań z rzędu trwała seria skrzydłowego Atlanty Hawks, Kyle’a Korvera, który w każdym meczu od 2. listopada 2012 trafiał jeden rzut trzypunktowy. Niektórzy z nas uważali, że serial trójkowy shootera był już sztucznie przeciągany (przykład meczu w Londynie, przeciwko Brooklyn Nets), ale fakt faktem , iż Kyle został pierwszym graczem w historii ligi , który przekroczył setkę spotkań z jednym trafieniem z dystansu.

Korver pobił wcześniejszy rekord 89. meczów z rzędu z celną trójką należący do innego byłego gracza Sixers – Dany Barrosa. Kyle wyprzedził było combo obrońcę ligi aż o 38 spotkań, po czym zakończył cały serial. Minionej nocy, w przegranym z kretesem meczu przeciwko Blazers (78-102) wielka seria skrzydłowego dobiegła końca, a sam zawodnik spudłował wszystkie pięć prób zza łuku. Podczas czwartej kwarty, w której Jastrzębie przegrywały już 30-oczkami, Korver nawet nie pojawił się na boisku a Mike Budenholzer nie starał się znów grać na siłę swoim zawodnikiem, by umożliwić mu przedłużenie serii.

„The streak was good, it was good while it lasted. Someday I’ll look on it and be proud. Not tonight, obviously. This was a tough game all the way around for us.” KYLE KORVER

Ciekawe , kto teraz podąży śladami Korvera i czy znajdzie się choć jeden gracz, który przegoni serial 89. trójek Barrosa? Najbliżej na dziś jest Stephen Curry, autor 50. spotkań z co najmniej jednym trafieniem.

P.S. W spotkaniu Hawks vs. Blazers , Pionierzy prowadzili od pierwszej kwarty (29-19). Goście zmuszeni byli sobie radzić bez Paula Millsapa, a w drugiej odsłonie tracili już do rywala 18 oczek. Swój rekordowy mecz pod względem ilości zebranych piłek (career high – 18) rozgrywał Francuz, Nicolas Batum (ktory przekraczał 11 zbiórek w trzech kolejnych meczach). Hawks ogólnie kuleli na dystansie (4-27), podczas gdy gospodarze Moda Center trafili 13 z 29 trójek. Można rzec, że pokonali Hawks ich największą bronią…

Komentarze do wpisu: “Koniec serii Kyle’a Korvera (127)

  1. Pionierzy Zachodu, Traperzy kolego. WG ŻYCZENIA CZYTELNIKÓW I FANÓW PTB.

  2. też jestem fanem Trail Blazers i wiem skąd się wywodzi ich nazwa, ale wolę unikać spolszczeń co niektórych bo brzmi to okropnie ;) …kolego

  3. to zapraszam do czytania, zamiast zbędnego zaśmiecania i czepiania się. Akurat uwaga nie ma nic wspólnego z tematem postu…a czy będę pisał Smugi, Pionierzy czy Traperzy to dla mnie wszystko jedno, ale staram się szanować prośby forumowiczów. BTW. W. Szaranowicza bardzo szanuję, pytanie jak Ty byś się zaprezentował w dobie bez internetu, telegazety czy regularnego dostępu do źródeł?

  4. @Woy, ciekawe których fanów? Nie przypominam sobie sondy na ten temat ;)

  5. wyluzuj chłopie..Pionierzy to dla mnie ten sam poziom co Jeziorowcy, które niby też jest poprawne. Każdy ma prawo do własnego zdania i wyrażania go. Wiadomo, że i tak będziesz pisał jak Ci się podoba….mi to rybka

  6. przejdź do pierwszego komentarza , to może zrozumiesz swój błąd. Słownik angielskiego mam w głowie od lat „CHŁOPIE”btw.nazwy polskie,angielskie typu czwórka,PF,strech four lub silny skrzydłowy by urozmaicać tekst.

 1. Dla Atlanty to dobrze.
  Korver nie będzie miał już takiego ciśnienia na przedłużenie serii i nie będzie zruca na siłę gdy mu to nie wychodzi.

 2. Temat powraca jak bumerang:)) nie da się wszystkim dogodzić,dlatego ja piszę Blazers,albo PTB,,tak jest najbezpieczniej;)) Będzie skrót meczu z Atlantą,bo w telegramie został pominięty,a jest tylko video z „wyczynem” Korvera?

 3. Biję się w piersi,jestem jednym z tych,którzy życzyli sobie nazwę inną niż Smugi. Jakbym wiedział,Woy,ile Ci się za to dostanie,to bym nie poruszał tematu.

 4. bardzo dobrze, że autor używa spolszenia bo mnie sie bardzo podoba pionierzy traperzy czy też zdobywcy zachodu.

 5. To będzie ten skrót? Bo czuję się poszkodowany,że przez Korvera nie było highlightsów z meczu… Podobnie,jak GPRbyNBA,,uważam,że to dobrze dla Hawks- ta przerwana seria. Szanse na PO wzrosły. Ciekawe,ile meczów przegrali przez tę serię 127????

 6. Budenholzer mu powiedział, żeby oszczędzał siły na dogrywkę :)
  A poważnie to dobrze, że się to skończyło. Uważam, że rekord całkiem ładny ale śrubowany na siłę.

Comments are closed.