N.Y. Knicks tasują składem. Podpisali Browna

Zgodnie z zapowiedziami oraz oczekiwaniem fanów James Dolan i Mike Woodson podjęli decyzję o rezygnacji z usług dwóch weteranów – Metta World Peace’a oraz Beno Udriha. Obaj gracze – skrzydłowy oraz obrońca – zostali wykupieni przez Knicks i wydaje się, że w niedługim czasie znajdą nowych pracodawców.

Ex gracz Lakers i Mistrz NBA z 2010 roku notował w Nowym Jorku najgorsze występy w karierze, na poziomie 13 minut w grze, przy średnich 4.8 pkt i 2.0 zb na mecz. 34-latek podpisał przed sezonem 2-letnią umowę z Knicks oscylującą na granicy 3.3 mln USD. Z kolei słoweński rozgrywający, który w przeszłości grywał dla Spurs oraz Kings podczas średnio spędzanych 19 minut notował statystyki 5.6 pkt i 3.5 as w meczu. Kontrakt 31-latka opiewał na minimum dla weterana i na okres jednego roku.

Knicks zamierzają też szybko wypełnić roster nowymi postaciami i tak w kręgu zainteresowań pozostają dwaj gracze, mający poprawić defensywę Knicks. Na pierwszym planie jest przechodzący tzw. work out Dahntay Jones, który przed sezonem bez powodzenia starał się o angaż wśród Chicago Bulls. 34-letni kuzyn Ala Harringtona dawał się poznać z nieustępliwości oraz brudnych zagrań jako gracz Hawks, Pacers oraz Nuggets. Jones w zespole Woodsona miałby pełnić rolę defensywnego stopera.

Drugą opcją, wysoce możliwą do zatrudnienia, stał się Earl Clark, który przed kilkoma dniami pożegnał się z Cleveland Cavaliers. Wg Adriana Wojnarowskiego z Yahoo! Sports Knicks już finalizują umowę z 26-letnim skrzydłowym, notującym w ostatnim czasie 5.2 pkt i 2.8 zb wśród Cavs. Dla Clarka Nowy Jork byłby 5. nowym miejscem pracy po Cleveland, Los Angeles, Phoenix, Orlando od 2009 roku. Warto dodać, iż Earl nie zyskał uznania w oczach Mike’a Browna i przy 23 minutach średnio spędzanych na parkiecie w trykocie Lakers, w Cleveland dostawał tylko 15 minut. Teraz będzie miał okazję grać wymiennie między trójką a czwórką z liderem Knicks, Carmelo Anthonym.

Czy te zmiany przyniosą Big Apple upragnione play offs?

UPDATE: N.Y. Knicks podpisali 10-dniową umowę z byłym graczem Suns oraz Lakers – Shannonem Brownem. Brown ostatnie 10 spotkań rozegrał w barwach S.A. Spurs, notując 2.3pkt i 1.3zb podczas 10 minut w grze.

Komentarze do wpisu: “N.Y. Knicks tasują składem. Podpisali Browna

  1. Knicks pozegnali sie juz z play-offs przegrywajac z Magic a przegrne z Hawks i Mavs jeszcze to przypieczetowaly.

  2. a nie powinni poszukać rozgrywającego skoro Felton siedzi za kratkami??

  3. Ponoć Jimmer Fredette na celowniku, który właśnie dopina buyout z Sacto. A jak to się nie uda (znająć NYK – to pewnie ktoś ich ubiegnie) to druga najlepsza opcja to powrót z emerytury Andrzeja Pluty :D

    1. Jimmer Fredette jest na dziś bliżej Grizzlies oraz Nuggets…a Knicks podpisali ostatecznie umowę z Shannonen Brownem (na 10 dni). Następny ma być Earl Clark.

  4. Ale degrenga – zamieniają siekierkę na kijek. Chyba przydałaby się głębsza przebudowa – Bargnani, JR, może Shumpert….

Comments are closed.