Wydłuża się rehabilitacja Bryanta

W piątkowe popołudnie kontuzjowany lider Lakers , Kobe Bryant, przeszedł kolejną serię testów pod okiem trenera od przygotowania fizycznego drużyny, Steve’a Lombardo. 35-latek nie był w najlepszym humorze po ostatecznym werdykcie swojego opiekuna, bowiem będzie zmuszony pauzować przez następne trzy tygodnie.

Przypomnijmy , że 35-latek pauzował przez pierwsze 19 spotkań sezonu, ze względu na rehabilitację po odniesionej w poprzednich rozgrywkach kontuzji ścięgna achillesa. Następnie rozegrał on 6 spotkań, notując średnie bliskie 14 PKT – 6 AS – 4 ZB po czym doznał niefortunnego złamania kości piszczelowej. Pierwsze diagnozy mówiły o 6-tygodniowej przerwie, ale za chwilę cały okres wydłuży się do 9. tygodni. W dodatku w szeregach Lakers inne urazy leczą Steve Nash, Xavier Henry i Nick Young. Pole manewru w rotacji Mike’a D’Antoni jest w tym wypadku mocno zawężone.

Spekuluje się, że może dojść do sytuacji, że zmagający się z przewlekłym bólem oraz nie w pełni sprawną nogą Bryant może już nie wrócić do gry w obecnych rozgrywkach, a Lakers nie tylko będą ogrywać młodszych graczy jak Ryan Kelly oraz Kendall Marshall. Wiadomo też , że celem Lakersów na najbliższe lato będzie pozyskanie mocnego wsparcia dla podstarzałych liderów i niewykluczone, iż dojdzie do mocnej przebudowy składu. Wszak Jeziorowcy „pobili” niedawno niechlubny rekord organizacji notując serię 8. porażek na własnym parkiecie.

Komentarze do wpisu: “Wydłuża się rehabilitacja Bryanta

  1. Najlepiej niech odpuści już sezon, na playoffy szans nie ma już dawno, a zdrowy przyda się na następny sezon.

  2. W dodatku swoją nieobecnością pomoże Lakers w walce o jak najwyższy pick w drafcie.

    1. Nie. W tym roku Lakers mają swój pierwszorundowy wybór, którego nie mogą przehandlować (o ile dobrze pamiętam)

    2. Dobrze pamiętasz, mogą natomiast handlować zawodnikiem już wybranym w drafcie, ale to wątpliwa sprawa. Jeśli wybiorą takiego Exuma, to może być po Kobasie, kolejna pociecha na ładnych kilka lat :)

  3. Pewnie, że się wydłuża bo szanse na jak najwyższy pick w drafcie rosną :]

Comments are closed.