Roger Mason chwilowo w Sacramento

Miami Heat i Sacramento Kings dokonali drobnej, kosmetycznej zmiany w swoich zespołach. Aktualni Mistrzowie NBA wytransferowali wieloletniego weterana – Rogera Masona Jr.’a – do Kalifornii.

Jest to transfer jedynie otwierający kolejne furtki. Żar z Miami dzięki takiej wymianie zyskają jedno wolne miejsce w zespole (które bardzo możliwe, że wypełnią w ciągu następnych 3 godzin), w zamian dostając również przyszłościowy pick w drugiej rundzie draftu. Wybór ten będzie jednak tak mocno zastrzeżony przez włodarzy Królów, że praktycznie niemożliwe będzie to aby Heat przejęli go w następnych latach i wykorzystali w drafcie na własne cele.

Natomiast 34-letni rzucający obrońca tuż po transferze do SAC zostanie z klubu zwyczajnie zwolniony i dostanie raz jeszcze szansę na znalezienie klubu – bardzo możliwe, że zespoły walczące o tytuł mogłyby być zainteresowane pozyskaniem doświadczonego strzelca na ławkę rezerwowych.

Roger Mason Jr. wystąpił w 25 meczach Miami Heat spędzając na parkiecie 10 minut i zapisując na swoim koncie średnio 3 punkty na potyczkę.

Komentarze do wpisu: “Roger Mason chwilowo w Sacramento

  1. co to znaczy
    „…tak mocno zastrzeżony przez włodarzy Królów, że praktycznie niemożliwe będzie to aby Heat przejęli go w następnych latach.” ?

    1. Oznacza to, że Sacramento i Miami dogadali się tak ws. picku, że ten będzie zastrzeżony w taki sposób aby Heat nie mogli go wykorzystać.

    1. Może jakaś umowa słowna poszła w ruch – przyszłościowa

  2. majk- Kings dostali zapewne trochę więcej kasy niż potrzebowali na zwolnienie Masona, przez co trochę zarobili. Heat jakby zwolnili Maynora to oprócz jego pensji wchodzi jeszcze podatek od luksusu, więc bardziej opłacało się go wysłać do klubu w którym tego podatku płacić nie muszą. 2 drużyny zyskały na tym finansowo

  3. jedną z opcji Heat jest wypełnienie miejsca kimś takim jak James Ennis, Miami ma prawa do niego, gra w Australii dla drużyny na szczycie i jest wymieniany jako MVP sezonu, tylko, że gra na SF-ie, więc trochę kiepsko….

  4. A na jakiej podstawie zwolnią Kings Masona? Kontrakt w końcu gwarantowany

Comments are closed.