Wszechstronny i rekordowy Lillard

Damian Lillard przejdzie do najnowszej historii z cyklu All Star Weekend. Mający w nogach fantastyczny sezon z Blazers drugoroczniak dokona nielada sztuki podczas tradycyjnego święta koszykówki i zamierza wziąć udział w niemal wszystkich możliwych widowiskach.

23-latek, który po raz pierwszy w karierze wystąpi w Meczu Gwiazd (i będzie drugim obok LaMarcusa Aldridge’a graczem Blazers w tym meczu) zamierza przystąpić również do pojedynku pierwszoroczniaków z drugoroczniakiami (mix) i będzie reprezentował Portland w konkursach – wsadów, rzutów z dystansu i pokazu sprawności z piłką (skills challange). Dotychczas w najnowszej historii ASW nie było gracza, który weźmie udział w takiej ilości zawodów!

Lillard może również osiągnąć nielada sztukę jeśli uda mu się zwyciężyć w konkursie trójek i wsadów. Byłby wtedy wielkim wyjątkiem NBA.

W konkursie rzutów Lillard zmierzy się z Jose Calderonem, Stephem Currym czy ubiegłorocznym tryumfatorem Kyrie Irvingiem. O laur w konkursie wsadów będzie konkurował z na pewno z Johnem Wallem oraz Terencem Rossem (obrońca tytułu). Na odpowiedzi pozostałych zaproszonych – Paula George oraz DeAndre Jordana – władze NBA jeszcze cierpliwie czekają.

Lillardowi życzymy zdrowia!!

Komentarze do wpisu: “Wszechstronny i rekordowy Lillard

  1. Damian w konkursie wsadów???- nie może być. Chyba,że mi coś umknęło w tym sezonie. Paczki Lillarda widziałem,ale wszystkie na jedno kopyto- naskok i sru…jednorącz

  2. No,no…może z tej mąki będzie chleb. Zresztą jestem zwolennikiem niższych graczy w konkursie,jakoś efektowniej to wygląda. Ale Damiana jako dunkera nie znałem

  3. Konkurs rzutów mu się przyda bo ostatnio słabiutko z tym u Damiana.

  4. Też jestem zdziwiony Lillardem w SDC, ale życzę mu aby mnie zaskoczył.

  5. fajnie, że będzie brał udział w tylu konkursach. nie robi z siebie niewiadomo jakiej gwaizdy – bo już będę grał w all star to przecież nie wystapię w konkusie slam dunk bo kontuzja etc..

  6. Z tego co pamiętam w zeszłym roku Lil wygrał skill chalenge, więc taki nowy w ASG to on nie jest.
    Z drugiej strony w konkursie za 3 bardziej bym widział Wes’a niż Lil’a – ostatnio nie zachwyca

Comments are closed.