Kidd i Joerger szkoleniowcami stycznia

Wczoraj liga ogłosiła nazwiska laureatów nagrody najlepszego coacha w minionym miesiącu. Na Wschodzie wyróżniono trenera Brooklyn Nets – Jasona Kidda. Szkoleniowcem miesiąca Konferencji Zachodniej uznano natomiast Dave’a Joergera, który prowadzi Memphis Grizzlies.

Obaj wyróżnieni trenerzy debiutują w tym sezonie w nowych rolach. Kidd jeszcze w minionych rozgrywkach był aktywnym koszykarzem i grał w barwach New York Knicks. Dave Joerger był natomiast jednym z asystentów Lionella Hollinsa.

Brooklyn Nets w poprzednim miesiącu osiągnęło bilans 10-3 i tym samym wyciągnęło się z czeluści dolnych tabeli Eastern Conference. Obecnie są na siódmym miejscu.

Memphis Grizzlies w styczniu rozegrali 15 spotkań i wygrali 12 z nich. Mimo, że mają aktualnie znacznie lepszy bilans niż Nets, to jeszcze sporo pracy przed nimi jeśli chcą zagrać w play off. Konkurencja na Zachodzie jest większa i nawet 26 wygranych na 47 rozegranych gier nie gwarantuje miejsca premiowanego w rozgrywkach posezonowych.

Wczoraj ogłoszono także najlepszych graczy poprzedniego tygodnia. Kyle Lowry z Toronto Raptors oraz Goran Dragić z Phoenix Suns okazali się bezkonkurencyjni w swoich konferencjach.

 

Komentarze do wpisu: “Kidd i Joerger szkoleniowcami stycznia

  1. Kidd i Joerger szkoleniowcami miesiąca – nie sądziłem, że jest to możliwe. Może jednak jeszcze coś z nich będzie.

  2. Błąd w tekście: Joerger nie był asystentem w Spurs tylko w Grizzlies.

Comments are closed.