Dante Exum weźmie udział w Drafcie 2014

Młody Australijczyk podjął decyzję. Uznał, że przystąpi do Draftu 2014 oraz podpisał umowę z agentami – Robem Pelinką i Brandonem Rosenthalem.

Pelinka to agent, który już zdobył swoją reputację w NBA. Reprezentuje takich graczy jak Kobe Bryant, James Harden, Andre Iguodala czy Andre Drummond.

Grający obecnie na poziomie szkół średnich w Australii Exum jest uznawany za jednego z najlepszych rozgrywających w tej klasie. ESPN ma go jako na 4 miejscu na liście najlepszych 100 graczy w tej klasie i na 1 miejscu wśród rozgrywających. A jego notowania mogły być jeszcze wyższe, gdyby zdecydował się na grę w NCAA.

Gwiazda Exuma rozbłysła podczas Nike Hoop Summit, a później również na Mistrzostwach Świata do lat 19. Tam Australijczyk poprowadził swoją drużynę do 4 miejsca, a po drodze zdobył 33 punkty w meczu ćwierćfinałowym z Hiszpanią. W całym turnieju notował średnią prawie 19 punktów i 4 asyst na mecz.

Należy pamiętać, że Exum ma wciąż tylko 18 lat, a już posiada niemal idealne warunki i predyspozycje do gry na poziomie NBA. 198cm wzrostu i 85kg wagi to są świetne warunki dla rozgrywającego w najlepszej lidze świata.

Głównymi atutami Australijczyka są jego szybkość, atletyczność i łatwość przedostawania się pod obręcz. Przy tym wszystkim musi jednak popracować nad rzutem. Na pewno jest to wielki talent, który już za kilka lat może znaleźć się na ustach fanów całej NBA.

Komentarze do wpisu: “Dante Exum weźmie udział w Drafcie 2014

  1. Moim zdaniem wybranie go to duże ryzyko.Pewniejszy wśród rozgrywających jest Smart

  2. Moim zdaniem nie warto na niego stawiać. Czas pokazał, że rozgrywający ze słabym rzutem bazujący na szybkości, wyskoku i wjazdach pod kosz marnie kończy. Wystarczy spojrzeć na Rose’a, Rondo, Westbrooka, Walla też kontuzje nie oszczędzają. Przy obecnych warunkach i tempie gry w NBA po prostu wysiadają im kolana. Myślę, że chłopak ma mega potencjał, ale czy warto stawiać go wysoko nie jestem przekonany.

  3. ale że przy 2m jest tak samo szybki jak Cris Paul, Rondo, Wall, Wade, Irving? bo jeśli nie to przy słabym rzucie będzie mu kiepsko coś zrobić a oni będą go mijać i punktować.

    Mimo wszystko zdziwię się jeśli nie przerobią go na SF. Ciekawe, będzie miło obserwować :)

    P.S. zauważyliście, że na filmikach gra tylko przeciwko białASSom (mięso armatnie dla afroamerykanoaustarlipejtyczyków) ? :)

  4. Nie ma co przewidywać dzisiaj. Pierwszy rok i tak na naukę, a nuz ominą go kontuzje, rzut tez poprawi w końcu trenerzy z NBA To nie nauczyciel WFu w Australii nie?

  5. Rzut też poprawi, no może poprawi, ale czy Rondo poprawił ? Czy Howard poprawił ? Czy Rose poprawił ? Rubio poprawił ? Westbrook poprawił ? Jest ich mnóstwo, kązdy co roku obiecuje porpawe rzutu i co i nic…

  6. Dobra ktoś musi o to spytać – a podawać to on potrafi? Czy może tak jak Derrick Rose podaje tylko wtedy gdy nie ma wyboru…

Comments are closed.