Melo i Cousins najlepszymi graczami poprzedniego tygodnia

Carmelo Anthony i DeMarcus Cousins zostali wybrani przez władze ligi  kolejno: najlepszym graczem na Wschodzie i Zachodzie NBA.  Drużyny obu z nich nie doznały porażki pomiędzy 6 i 12 stycznia, a laureaci byli liderami swych teamów.

Carmelo Anthony i jego New York Knicks wygrali w zeszłym tygodniu wszystkie trzy spotkania, jakie rozegrali. W pokonanym polu pozostawiali: Detroit Pistons, Miami Heat oraz Philadelphia 76-ers. Zawodnik notował w tych meczach średnio 27 pkt oraz 2,33 przechwytu na jedno spotkanie.

Identyczny bilans w minionym tygodniu mieli Sacramento Kings, a w największym stopniu przyczynił się ku temu właśnie wyróżniony Cousnins. Kalifornijczycy wygrywali kolejno z Portland, Orlando i Cleveland. Szczególnie warte podkreślenia jest  pokonanie Blazersów (123:119), jednego z faworytów na Zachodzie. W meczu tym Cousins zanotował 35 pkt oraz 13 zb, a w przeciągu omawianych 7 dni rzucał średnio 25,0 pkt i zbierał 12,7 piłek.

Gwiazdor  Kings został uhonorowany w ten sposób po raz pierwszy w karierze, natomiast dla Anthonnego to już 17 raz, kiedy wybrano go najlepszym graczem tygodnia na przestrzeni 11 lat gry w NBA

Paweł Kołakowski

Od lat wierny kibic Houston Rockets i wielbiciel Charlesa Barkleya (głównie z czasów gry w Suns). Wychowany na transmisjach NBA w TVP2 wspominający z łezką w oku te godzinne transmisje w piątkowe popołudnia z komentarzem Szaranowicza i Łabędzia :). Ahh te lata 90-te :)

2 komentarze

  1. oxlade pisze:

    dobry wybór.

  2. Paweł. pisze:

    Anthony gra już 11 lat w NBA… Kiedy ten czas minął?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *