W Luizjanie przymierzają się do wymiany

plat_r_pelicanslogo2_mb_600Bardzo aktywnymi graczami na rynku transferowym w ciągu kilku ostatnich godzin stali się New Orleans Pelicans. Jak niosą wieści zza oceanu Dell Demps stara się nawiązać współpracę w celu realizacji wymiany z udziałem Erica Gordona, którego zarobki są zbyt duże dla Salary Cap Pelikanów.

Eric Gordon w tym sezonie jest zdrowy i gra na dobrym poziomie, co do którego większych pretensji mieć nie można. Jednak w obliczu pozyskania latem 2013 roku Jrue Holidaya (ostatnio kontuzjowany) oraz Tyreke Evansa (który po fatalnym początku wraca do przyzwoitej formy), kontrakt Gordona zaczął być niewygodny włodarzom z Nowego Orleanu.

Przez najbliższe dwa lata zawodnik ten zarobi łącznie 30 mln dolarów. Dla porównania Holiday i Evans zarobią w tym czasie kolejno 20 mln i 23 (chociaż ich kontrakty są rozłożone na 4 lata). Oznacza to, że mało opłacalne dla kasy klubu jest posiadanie trzech koszykarzy graczy w swym składzie.

Podobno Dell Demps nawiązał rozmowy z trzema klubami, jednak ostatnio poważnej kontuzji doznał Holiday. Wprawdzie nie stawia to pod znakiem zapytania możliwości samego transferu, ale z pewnością wobec braku podstawowego playmakera oczekiwania Pelicans będą bardziej precyzyjne. Taki stan rzeczy może zatem zawęzić krąg zainteresowanych stron ewentualną wymianą.

Dokładniej o kontuzji Holidaya pisał już dziś Rafał (jego artykuł TUTAJ).

Inaczej mówiąc wartość sportowa Gordona nie jest w pełni adekwatna do wartości jego kontraktu w oczach szefów klubu.

Obecny sezon jest jego trzecim w barwach Pelicans, a ogólnie szóstym na parkietach NBA. W tym sezonie notuje średnio 15,6 pkt oraz 3,1 asysty.

Do NBA trafił w 2008 roku z numerem 7 draftu (wybrany przez Los Angeles Clippers)

Komentarze do wpisu: “W Luizjanie przymierzają się do wymiany

 1. Tylko kto i po co weźmie na siebie kontrakt Gordona?
  Gdyby Bledsoe się nie poskładał, to może mogliby go puścić do PHX, którzy rozważali wzmacnianie się w walce o PO. Może za Dragica + Frye’a, czyli zastępstwa dla połamanych w Pels?

 2. Dragic + Frey za Gordona? przecież Dragic gra niesamowity sezon i z całą pewnością suns nie poszliby na taka wymianę nawet bez Frey’a

  1. Goran był brany pod uwagę wymiany (np. z KINGS) ale nie dziś, nie przy kontuzji Bledsoe.

  2. Tak jak pisałem, nie przy kontuzji Bledsoe. Swoją drogą PHX jakiś czas temu coś tam po cichu kombinowali z Dragiciem.
   A co myślicie o Detroit? Coś w stylu Monroe+Billups+ jeszcze jakiś niewygodny kontrakt, np Jarebko albo Villanueva?

  3. @gratek moim zdaniem bardzo ciekawa opcja dla obydwu zespołów Monroe+Davis pod koszami= jest moc + Billups byłby ciekawą alternatywą na czas kontuzji Holiday’a,a Villanueva po prostu na przeczekanie i schodzi wysoki kontrakt po sezonie a wiadomo że w tym już nie grają o nic.
   Detroit z kolei w końcu mogą dać na 4 Smitha i zyskują solidnego, choć oczywiście przepłaconego, ale jednak prezentującego jakiś poziom SG. I w takim wypadku handlować Stuckeyem za jakiegoś SF lub iść na draft bo w tym roku i tak już nic nie ugrają, nawet jeśli wciąż myślą o PO to może im być trudno się tam załapać.

Comments are closed.