James i Durant zawodnikami miesiąca

LeBron James z Miami Heat na Wschodzie i Kevin Durant z Oklahomy City Thunder na Zachodzie zostali wybrani zawodnikami miesiąca za mecze rozgrywane w grudniu.

James w grudniu pomógł swojej drużynie osiągnąć najlepszy bilans na Wschodzie – 11 zwycięstw i 4 porażki, notując w tych 15 spotkaniach średnie na poziomie 24,6 punktów przy 58,1 proc. skuteczności, 8,1 zbiórek, 6,1 asyst i 1,6 przechwytów. Dodatkowo LeBron 6-krotnie rzucał co najmniej 25 punktów i tylko 3 razy nie udało mu się osiągnąć granicy 20 oczek. 3 razy zapisał też na swoim koncie double-double.

Ponadto, 27 grudnia, w przegranym spotkaniu z Sacramento Kings rzucił 33 punkty i przesunął się na 29 miejsce wśród najlepszych strzelców w historii NBA wyprzedzając znajdujących się przed nim Larry’ego Birda i Gary Paytona.

Durant z kolei poprowadził Thunder do bilansu 14-3, w tym bardzo dobre 8-1 na wyjazdach i w obu przypadkach były to najlepsze bilanse w lidze w grudniu, a nie można zapomnieć, że w 3 tych spotkań ciach Oklahoma musiała sobie radzić bez Russella Westbrooka, który musiał poddać się zabiegowi operacyjnemu na lewym kolanie.

W 17 meczach KD rzucał średnio 29,4 punktów (najwięcej w lidze), na 53,5 proc. skuteczności, w tym 48,1 proc. zza luku, zbierał 9 piłek, rozdawał 4,5 asyst i notował 1,7 przechwytu. 15-krotnie zdobył co najmniej 20 oczek, a 10 razy rzucał minimum 30 punktów.

Udało mu się także zanotować 4 w karierze triple-double (32 punkty, 12 asyst, 10 zbiorek) w wygranym meczu z Wolves, a 6 razy zapisywał na swoim koncie double-double.

A i jeszcze jedno. W trzech meczach w grudniu bez Westbrooka średnie Kevina wyniosły 34,7 punktów, 52,1 proc. z gry, 40 proc. za trzy, 13 zbiórek i 4,7 asyst.

Pozostali nominowani:

Konferencja Wschodnia: Aron Afflalo (Orlando Magic), Kyrie Irving (Cleveland Cavaliers), Paul George (Indiana Pacers), Lance Stephenson (Indiana Pacers), Kyle Lowry (Toronto Raptors)

Konferencja Zachodnia: LaMarcus Aldridge (Portland Trail Blazers), Stephen Curry (Golden State Warriors), Kevin Love (Minnesota Timberwolves), Blake Griffin (Los Angeles Clippers), Chris Paul (Los Angeles Clippers)

Komentarze do wpisu: “James i Durant zawodnikami miesiąca

  1. Dla mnie Durant zamiast Aldridge’a to jakiś niesmaczny suchar.

Comments are closed.