Nuggets zawiesili Millera

Tim Connelly – generalny manager Denver Nuggets – postanowił zawiesić swojego rozgrywającego, Andre Millera, za ostatnie naganne zachowanie podczas przegranej konfrontacji z Sixers. Otóż weteran z 15-letnim stażem w lidze postanowił wyładować swoją frustrację, z powodu niegrania w meczu, na trenerze Brianie Shaw, krzycząc na swojego przełożonego…

Sytuacja wśród Samorodków nie jest wesoła, bowiem nic nie wygląda dobrze w klubie, który latem opuścili na życzenie sterników George Karl i Massai Ujiri. Osobno zespół ciągle nie może liczyć na swoich kluczowych zawodników jak Danilo Gallinari oraz JaVale McGee (obaj leczą kontuzje) a gdzieś w oddali słychać głosy o wymianach graczy (Kenneth Faried, Andre Miller). Nuggets przechodzą właśnie swoją najgorszą serię podczas 68. sezonu, po przegranej 102-114 z Philadelphią 76ers – 8 porażek z rzędu. Niechlubnym bohaterem staje się ten, który przegrywa rywalizację o drugiego rozgrywającego z Natem Robinsonem, Andre Miller.

37-latek, m.in. po przegranej przez jego zespół drugiej kwarcie (w której Sixers rzucili Denver 44 punkty ) kluczowej dla wyniku meczu, nie wszedł wogóle na parkiet i w końcu dał upust swojej frustracji na 5 minut przed końcem meczu, atakując osobę Briana Shawa krzykiem. Miller, notujący 5.9pkt i 3.3as miał jawne pretensje, przy swoich kolegach z drużyny, do trenera wypominając mu złą rotację i nie wpuszczanie go na parkiet.

Co ciekawe Miller był i jest fanem systemu up-tempo prezentowanego przez Samorodki w erze George’a Karla. Sam rozgrywający z kolei należał do pupili byłego szkoleniowca Nuggets i teraz niechętnie godzi się z rolą zawodnika dalszego planu. Teraz nie do końca pasuje my wolniejsze tempo gry preferowane przez nowego trenera, Briana Shawa. Efekt; Miller został zawieszony na dwa spotkania i nie zagra w meczach przeciwko Grizzlies oraz Lakers. Niewykluczone, że Nuggets zdecydują się na wymianę z jego udziałem (wśród zainteresowanych wymianiano wcześniej Knicks oraz Bulls).

Komentarze do wpisu: “Nuggets zawiesili Millera

  1. Warriors i Kings wg ostatnich doniesień zgłosili się po Millera.

  2. W Warriors to byłoby znakomite uzupełnienie ławki i zabezpieczenie na wypadek kontuzji Curry’ego. Oby udało im się go wyciągnąć. Może uda się coś na zasadzie Nedović + pick z drugiej rudny draftu za Millera? Jak Denver będą zdeterminowani, aby się Millera pozbyć to wymienią go za niewiele.

  3. piszemy „w ogóle” a co do samego Andre troszkę mi go szkoda myślałem że w Nuggets zakończy swoją jakże długą i fajną karierę do dziś pamiętam te 52 pkt przeciw Mavs :D

Comments are closed.