Mortal Kombat Draft- Zasady ogólne

W związku ze świętami i innymi obowiązkami, redakcja Jazzulekcji musi udać się na dłuższy wypoczynek, część z was poszła pewnie chłodzić szampana z radości:)

Żeby nie było wam jednak smutno, przed wakacjami rozpocznę jeszcze jedną serię (którą, to już z kolei?), oczywiście z biegiem czasu część z nich umrze śmiercią naturalną przez brak zainteresowania. Obecny sezon NBA służy mi przede wszystkim do poznania waszych oczekiwań i tego co was w NBA najbardziej kręci (mnie Molly E Sullivan, jak na czternastolatka przystało).

Niniejsza zabawa będzie dotyczyć wyłącznie 32 pierwszych wyborów w drafcie między 2000 a 2010 rokiem i nie będzie tak „fun” jak może być bez waszej pomocy.

ZASADY

Wybieram osiem piątek graczy, którzy byli draftowani w latach 2000-2010. Rozlosowuję pary (tych piątek) które mierzą się ze sobą, a wy za pomocą ankiety wybieracie waszym zdaniem lepszą.

Piątki dobrane są wg numerów graczy z którymi zostali wybrani w drafcie- przykładowo ostatni draft

1.Bennett

2.Oladipo

3.Porter

itd.

GRUPA I będzie składać się z graczy wybranych w draftach (2000-2010) z numerami 1,16,17,32)

Grupa II z graczy wybranych z numerami 2,15,18,31

itd.

W każdej z tych grup musi być co najmniej 1 gracz z każdym numerkiem draftu (przypisanym do danej grupy) czyli

nie może być tak, że w Grupie I będzie czterech graczy wybranych z numerem 1 w drafcie i jeden wybrany z 32, tylko po jednym z numerem 1,16,17,32 i 1 bonusowy (w tym przypadku zapewne inna jedynka draftowa).

W związku z wyrównywaniem szans dla zespołów, które nie mają w swoich szeregach graczy z numerem 1,2,3- pozostałe Grupy mogą wystawić w piątce po jednym zawodniku z nie swojej nominalnej pozycji. Dajmy na to- GRUPA V nie ma żadnego przyzwoitego centra w swoich wyborach draftowych- dlatego na pozycji C może grać jakiś inny wybijający się PF.

Jeśli spodoba wam się zabawa to zorganizujemy również takie fantasy drafty lat 90′, 80′, 70′ po czym finaliści wszystkich edycji zmierzą się w wielkim FINALE ;)

Scorpion- zawodnicy wybrani z numerami 1, 16, 17, 32
Sub Zero- zawodnicy wybrani z numerami 2, 15,18,31
Baraka- zawodnicy wybrani z numerami 3,14,19,30
Goro- zawodnicy wybrani z numerami 4,13,20,29
Raiden- zawodnicy wybrani z numerami 5,12.21.28
Jax- zawodnicy wybrani z numerami 6,11,22,27
Sonya- zawodnicy wybrani z numerami 7,10,23,26
Reptile- zawodnicy wybrani z numerami 8,9,24,25

DODATKOWE REGUŁY

#1- rostery drużyn mogą ulegać zmianą ze względu na przeciwnika

#2 XAB Rule- za RZETELNĄ ANALIZĘ, drużyna wskazana przez komentatora otrzymuje bonus w postaci 5 dodatkowych głosów

Komentarze do wpisu: “Mortal Kombat Draft- Zasady ogólne

 1. Na jakiej zasadzie dokładnie ma funkcjonować potyczka owych, wirtualnych składów?

  Druga sprawa, mianowicie, czy dla każdej (aktualnie) „grupy”, będzie odrębna nazwa, czy wszystkie „grupy” będą nosiły jedną nazwę z poszczególną numeracją? Moją propozycją jest ankieta, jako że o gustach się nie dyskutuje i dla jednego jedne nazwy będą lepsze, zaś może okazać się, że dla innych nie do końca.

 2. nazwy wybierzemy wspólnie, jak się pojawią ciekawe propozycje to na pewno będziemy wiedzieć, że to WŁAŚNIE TA.
  (dla każdego teamu osobna)

  Pojedynki będzie rozstrzygać wy sami poprzez sondę- codziennie odbywać będzie się jedno spotkanie, które będzie trwało 24h, po tym czasie zliczone zostanę głosy i zwycięzca przechodzi do kolejnej rundy.

  Jeśli macie dodatkowe propozycje to śmiało, wykorzystajmy potencjał wspólnie :)

 3. Nie czaję,o co chodzi,jakie grupowe numery?. Wyjaśnij to troszeczkę ,bo nie wiem o co chodzi… I tak w ogóle,to chodzi o drafty 2000/09, czy 2001/10 (w końcu to 10 draftów ma być,nie 11)???? Proszę o dodatkowe instrukcje

  1. racja, 11 draftów;)
   Grupy zawodników wybranych z konkretnymi numerami w drafcie- GRUPA I (ci którzy byli wybrani w drafcie z numerami 1,16,17,32- czyli Lebron, Rose, Oden itd.) ale w każdej z grup musi być co najmniej 1 zawodnik wybrany z każdym z numerów, nie może grać jednocześnie Lebron z Rosem i Griffinem np.

 4. Dodatkowo można wybrać po dwóch graczy,co fajnie noszą bidony i ręczniji…no i po pleckach poklepują:)

 5. Przesadziłeś trochę, niby wszystko jasne ale już są pytania…czyli za bardzo to skomplikowane. My Gawiedź lubimy proste reguły :)

 6. O ile przypadły mi do gustu twe „Mecze gorszego Boga”, „Gdybym został GMem”, Olstary to ten projekt nie bardzo :(

  1. zrobię jedną rundę, jak się nie spodoba to nie będę kontynuował ;) Nic na siłę!

  1. oczywiście, że nie :D Dlatego tak przedłużam dzień pierwszych pojedynków :D

 7. Może niech każdy z redaktorów Enbiej będzie patronem każdego z teamów,np. Team Qcin,Team Woy itp. Jeśli dobrze zrozumiałem(poniosło Cię dziś panie Q,akurat mam wolne i trzasnąłem ze 6 bosmanów i miłosławów,głowa ciężka), to nie będziemy sympatyzować z żadnym z teamów,tylko rzetelnie i obiektywnie oceniać,która z watah(piątek) jest lepsza. A może po prostu jestem dziś zdziebka przytępiony? Pierdzielę,nie piję już…dziś

  1. patronem mogłaby być nawet Matka Teresa ;) Sytuacja wygląda tak, że każdy zespół ma pulę 44 graczy do wyboru na 5 pozycji, więc akurat kto by dobierał tych zawodników nie ma większego znaczenia bo wybory w 99% byłyby jednakowe ;)
   To ma charakter 100% rozrywkowy, nic ponad to;)
   @VDL- nie, codziennie zamieszczę notkę o tym kto z kim dziś się mierzy i BĘDZIE ANKIETA(oby!), tam klikniesz na kogo głosujesz i po 24h zliczę wyniki ;)

 8. No dobra, niby wszystko git. Ale te wybory draftu gdzies przesylamy Tobie czy jak? Bo sie pogubilem ;O

 9. Ok,po 8. bronku coś tam zajarzyłem,nawet mam propozycję na nazwy teamów,hehe…nawet na czasie. Proponuję teamy: żółty,pomarańczowy,czerwony,różowy,fioletowy,granatowy,niebieski i zielony,taka…tęcza,hehe( może być z angielska). Zaznaczam,że jestem heterykiem,ale nie narodowcem…;Dobra,Qcin…możemy startować,zobaczymy,czy z tej mąki będzie chleb:)

Comments are closed.