Rekordzista J.J.

Joe Johnson z Brooklyn Nets okazał się bohaterem ostatniej nocy na parkietach najlepszej ligi świata. Obrońca Siatek nawiązał do ostatnich trójkowych wyczynów Portland Trailblazers z meczu przeciwko Philadelphia 76ers (21 celnych zza łuku) i również zaatakował inne rekordy rzutów oraz punktów.

J.J. okazał się głównym motorem napędowym brooklynskiej drużyny, kiedy podczas trzeciej kwarty meczu z Szóstkami popisał się zdobyczą 29 punktów (nowy rekord ligi) oraz trafiając 8 trójek podczas jednej (trzeciej) kwarty! Łącznie przy bardzo jednostronnym widowisku (130-94 dla Nets) lider ofensywy Sieci obnażył słabości defensywy Sixers, zaliczając 37 punktów (własny rekord sezonu) i 10 trafień zza linii 7.24 m (nowy rekord sezonu w ilości trójek jednego zawodnika). W tej samej odsłonie Nets wrzucili rywalowi aż 42 punkty…

Johnson trafił 10 rzutów przy 14 wykonywanych próbach zza łuku i pobił rekordy 9 celnych należących dotychczas w sezonie do Jeremy’ego Lina oraz Stepha Curry. Nets natomiast mocno nawiązali do ostatniego, sobotniego występu Trailblazers aplikując rywalom 21 trafień z dalekiego dystansu (przy 35 próbach; 2 mniej od Portland). Dzięki nim zespół prowadzony przez Jasona Kidda wygrał 4 spotkanie w ostatnich 5 rozegranych meczach.

J.J. miał możliwość poprawienia wyniku i nawiązania do 12 celnych rzutów z dystansu Kobego Bryanta czy Donyella Marshalla, ale odmówił gry w finałowej odsłonie w związku z faktem ,że jeszcze parę dni temu chorował i nie chciał przeciążać organizmu.

Komentarze do wpisu: “Rekordzista J.J.

  1. Czy jest tutaj ktoś kto jest w stanie potwierdzić informację, że rekord trójek rzuconych pod rząd (nie przerwanych żadną niecelną trójką) należy do Ty Lawsona? I ile on dokładnie wynosi?

  2. Lawson miał chyba wtedy 10/11 i z tego co pamiętam, to chyba spudłował ostatni rzut, ale musi to ktoś potwierdzić.
    A może przy okazji info kto miał najwięcej trójek przy 100%?

  3. No Lawson miał 10/11, ale zezował tę ostatnią, wystarczy obejrzeć filmik… (nawet komentatorzy gadają o rekordzie chyba). Po prostu zaczął od 10/10..

  4. to akurat nie było dawno, mniej więcej pamiętam rekord lawsona. nie jestem natomiast pewny tego rekordu kwarty, czy melo jeszcze w nuggets nie rzucił kiedyś 32, czy mi się pochrzaniło?

  5. w sumie mogłem to od razu sprawdzić, melo i george gervin po 33 zdobywali w 2008 i 1978. 8 trójek w trakcie jednej kwarty to wyrównany rekord michaela redda. wszystko dotyczy oczywiście rs

Comments are closed.