Lakers chcieliby dobić targu z Knicks…

Jak donosi Chris Broussard z ESPN – Los Angeles Lakers są zainteresowani pozyskaniem dwóch graczy z obozu N.Y. Knicks – Imana Shumperta i Tysona Chandlera. Wg źródeł Broussarda , Jeziorowcy jak na razie sondują obie możliwości szukając potencjalnych wzmocnień w swojej dziurawej obronie oraz próbują też znaleźć alternatywę dla kontuzjowanych rozgrywających jak Steve Blake oraz Jordan Farmar.

Zawodnik z trzyletnim stażem w lidze, Iman Shumpert, był już niejednokrotnie brany, podczas bieżących rozgrywek, do wymiany przez kilku aktywnie śledzących rynek dziennikarzy. Shumpert był przymierzany do Denver Nuggets, Sacramento Kings oraz Toronto Raptors, a teraz miałby trafić do Kalifornii, by wzmocnić siłę defensywą wśród obwodowych Lakers. Jak wiadomo ani Steve Nash, ani Steve Blake, a tym bardziej nie do końca sprawny Kobe Bryant – nie są w stanie rywalizować z najlepszymi playmakerami Zachodu (jak Chris Paul, Damian Lillard, Goran Dragić/Eric Bledsoe, Tony Parker oraz Russell Westbrook) co w końcu odzwierciedliły nam ostatnie przegrane klubu. Shumpert potrafi skutecznie kryć rywali z pozycji numer jeden, ponadto mógłby występować w pierwszej piątce L.A. tuż obok częściej podającego Kobego Bryanta (6.7 asysty na mecz) i nawiązać do czasów Rona Harpera (kiedy Mistrz NBA uzupełniał obwód Jeziorowców wraz z młodszym Bryantem).

Druga możliwość, jaką sondują Lakers to próba wyciągnięcia z Knicks byłego najlepszego defensora NBA, Tysona Chandlera. Zgodnie z doniesieniami Broussarda L.A. team chciałby włączyć w wymianę Paua Gasola, by przechwycić z Nowego Jorku wracającego po kontuzji – złamaniu kości strzałkowej – Mistrza NBA z 2011 roku. Chandler wg korespondenta stacji ESPN jak na razie nie myśli o żadnej wymianie, a koncentruje się na powrocie do pełnej sprawnosci i podobnie wg Broussarda myślą sternicy Knicks. Z zaznaczeniem jednak, że wszystko może się zdarzyć przy następnych wpadkach Knicks, podczas 8 tygodnia rozgrywek, z naciskiem również na fakt, iż każda wymiana musi przejść przez Jamesa Dolana.

Dla przypomnienia, Pau Gasol zakończy swój bieżący kontrakt w lato 2014 i w ostatnim sezonie zarabia na poziomie 19 mln USD. Natomiast Tyson Chandler przez kolejne dwa sezony zarobi po 14,1 oraz 14,7 mln USD. Kontrakt Imana Shumperta to pieniądze z rzędu 1,7 mln za obecny sezon z Knicks plus 2,6 mln USD za kolejny.

Komentarze do wpisu: “Lakers chcieliby dobić targu z Knicks…

  1. Kolejna wymiana na NY bez sensowna tracić jednego dobrego podkoszowego jakiego mają dla Gasola gorzej być nie może

  2. Sens jest taki ,że pozbywając się Chandlera zyskują przestrzeń finansową do kolejnych potencjalnych kontraktów. ( być może oddanie Chandlera mogłoby dodać szans Knicks na pozostawienie w składzie Melo). Opcje wysokich na pewno też się pojawią jak Monroe lub Gortat. W 2015 Knicks chcą się włączyć do wyścigu po Love’a a z Anthonym i Chandlerem w składzie może to być ciężkie do zrealizowania. Dodam jeszcze, że kiedy Tyson podpisywał 78 mln USD kontrakt byłem przekonany ,że to zbyt wysoka suma za niego.

  3. Chandler ma kontrakt na 78 milionów? albo ja o czymś nie wiem albo żyłem w błędzie ja myślałem że on dostał 55 milionów za 4 lata

  4. Jeżeli nie biorą pod uwagę totalnego rozbicia drużyny to w życiu nie oddałbym Chandlera. Może to już nie Tyson z 2011r ale to prawdziwa jedno osobowa armia obronna. Dodatkowo wprowadzający dużo pozytywnej energii do drużyny. Jak zacznie się wydzierać to dach pod MSG się trzęsie:) Chandler i Love pod koszami??? I like it!

Comments are closed.